PARTNER PORTALU
Kuchnia w rustykalnym stylu - wybieramy materiały

Kuchnia w rustykalnym stylu - wybieramy materiały

Autor: Anna Usakiewicz
12 cze 2019 08:05

Obecnie obok mody na minimalizm i stylową skandynawską oszczędność, równie prężnie rozwijają się trendy powracające do tradycji. Mogą to być meble inspirowane wiekowymi sprzętami lub antyki, którym przywrócono drugą młodość.

Na rynku dostępnych jest też wiele elementów dekoracyjnych przywracających tradycję do kuchennego wnętrza. Oto kilka tego typu aranżacji z wykorzystaniem konglomeratu kwarcytowego TechniStone®.

Sielanka rustykalnego wnętrza

Kuchnia w tradycyjnym stylu to przede wszystkim ciepłe kolory kojarzące się z naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, wiklina czy terakota. Najprostszym, a zarazem najefektowniejszym sposobem na wizualne ocieplenie stylu kuchni jest dodanie jej rustykalnego charakteru.

Aby cieszyć się wnętrzem niczym ze wspomnień o domu babci, wystarczy jedynie kilka dodatków, reorganizacja powierzchni bądź wymiana kluczowych dla stworzenia odpowiedniej atmosfery przedmiotów. Drewniane stropy, podłoga i półki w otoczeniu białych szafek i blatu z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® to pewnego rodzaju efekt łączenia nowoczesnego stylu z tym tradycyjnym. Dodatkowe dodatki w postaci tradycyjnych naczyń, kolorowych kubków czy talerzy dopełnią efektu. Cięte kwiaty, misy ze świeżymi owocami i orzechami przeniosą nas w świat babcinej kuchni.

Duet drewna i kamienia

Blat kuchenny i podłoga z konglomeratu kwarcytowego mogą idealnie komponować się w tradycyjnym wnętrzu. W połączeniu z drewnianymi elementami dekoracyjnymi i meblami uzyskamy niepowtarzalny efekt domowej chaty, przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności naszej kuchni.
Liczne zalety TechniStone®, takie jak możliwość dowolnego kształtowania blatu, a także szeroka dostępność barw i wzorów sprawiają, że konglomerat kwarcytowy może być idealnym materiałem do stworzenia tradycyjnej aranżacji.

W połączeniu z białymi szafkami i drewnem, z pewnością świetnie prezentują się blaty kuchenne w odcieniach bieli, brązu szarości. Tutaj możemy też wybrać proste projekty, ale także zdecydować się na marmurowe lub piaskowe wzory, które świetnie sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także