×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble do jadalni. Zobaczcie najciekawsze zestawy z drewna

Meble do jadalni. Zobaczcie najciekawsze zestawy z drewna

Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
16 gru 2014 09:36

Meble z drewna królują niemal w każdym stylu: od skandynawskiego przez loftowy, nowoczesny i klasyczny aż do rustykalnego. Wprowadzają do wnętrza naturalny, ciepły klimat. W jadalni sprawdzą się znakomicie.

Z litego drewna wykonywane są całe stoły do jadalni, same blaty lub nogi, krzesła i taborety, półki, komody czy witryny. W produkcji mebli coraz częściej wykorzystywane jest też drewno pochodzące z recyklingu.

Nowe funkcje otrzymują też przedmioty z desek, które wykorzystywane są w transporcie np. palety, które po delikatnej obróbce i lakierowaniu otrzymują formę stolika kawowego. Meble z drewna są bardzo trwałe, ale należy pamiętać, że wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie w jadalni, gdzie nietrudno o rozlaną zupę czy tłustą plamę.

Czyszcząc meble należy uważać, aby środki do pielęgnacji nakładać na oczyszczoną powierzchnię. W innym wypadku brud może wniknąć w strukturę drewna na dobre. Warto stosować też środki antystatyczne, dzięki którym na meblach będzie osiadać mniej kurzu. Do tego celu można używać wilgotnej ściereczki nasączonej odrobiną płynu do płukania tkanin, który oprócz „odpychania” kurzu pozostawi delikatny zapach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także