PARTNER PORTALU
Modna kuchnia: zobacz model w amerykańskim stylu

Modna kuchnia: zobacz model w amerykańskim stylu

Autor: Anna Sołomiewicz
22 maj 2016 15:34

Dominacja stali i grafitowobrązowego lakieru. Tak prezentuje się niezwykle gustowny model kuchni, której nazwa jest ukłonem w stronę Nowego Jorku i amerykańskiego stylu.

NY łączy nawiązania do klasycznych amerykańskich kuchni z typowym dla marki Zajc Kuchnie minimalizmem. Dla zaprojektowanego przez Adama Pulwickiego modelu charakterystyczne są frezowane fronty wykończone w matowym, grafitowo-brązowym lakierze, który zmienia odcień w zależności od rodzaju światła i kąta jego padania. 

Spośród innych modeli poznańskiego producenta, NY wyróżnia się zastosowaniem dużej ilości stalowych elementów – uchwytami w formie długich, ustawionych pod kątem listew i frontami wysokich witryn. Błyszczące metalowe powierzchnie zestawione zostały z ciepłym odcieniem naturalnego dębowego forniru, który pojawia się na przypominających bibliotekę wysokich półkach i elementach wysokiej zabudowy. Do kuchni NY zostały specjalnie zaprojektowane organizery do szuflad. Pozwalają one na swobodne formowanie przegródek przy pomocy ruchomych stalowych elementów wsuwanych w żłobienia drewnianej podstawy.

Charakter modelu NY dodatkowo podkreślają najwyższej klasy amerykańskie urządzenia AGD, wykończone w szlachetnej stali. Kuchnia gazowo-elektryczna i okap marki Wolf oraz chłodziarko-zamrażarka i szafa klimatyzacyjna na wina produkcji Sub-Zero. W kuchni nad wyspą zawisł niezwykły okap włoskiej marki Elica. Firma Zajc Kuchnie jest jedynym na świecie przedstawicielem modelu Legend. Przypominający przeskalowany pierścień okap wykonany ze stali, która polerowana jest ręcznie przez trzy tygodnie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także