PARTNER PORTALU
10 pomysłów na meble do kuchni w ciemnych kolorach

10 pomysłów na meble do kuchni w ciemnych kolorach

Autor: Urszula Tatur
14 paź 2021 09:58

Podążając za wnętrzarskimi trendami warto postawić na ciemną, stonowaną kolorystykę w kuchni. Matowe wykończenia oraz naturalne materiały zapewnią jej elegancki wygląd i luksusowy charakter.

Współczesna kuchnia to przestrzeń otwarta, sprzyjająca byciu z bliskimi, wspólnemu gotowaniu oraz spędzaniu czasu z rodziną i przyjaciółmi. Powinna więc być zarówno funkcjonalna, jak i zachować reprezentacyjny charakter. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór mebli kuchennych, które z jednej strony zapewnią wygodę i komfort podczas wykonywania codziennych prac, z drugiej – będę pięknie się prezentować, tworząc tło dla salonowej aranżacji.

W kuchni otwartej na salon doskonale sprawdzi się wysoka zabudowa uzupełniona wyspą czy półwyspem. To układ, który zapewni wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, ale też obszerną strefę roboczą. W wysokiej zabudowie z powodzeniem schowamy sprzęty AGD czy pojemne carga, ale też w razie potrzeby za przesuwnymi drzwiami ukryjemy dodatkową strefę roboczą. Jednolity wygląd brył pozwoli zaś zachować estetyczną spójność.

By podkreślić salonowy charakter aranżacji warto pokusić się także o otwarte półki, przypominające regały, na których można wyeksponować ulubione kuchenne gadżety lub inne bibeloty. Podobny efekt uzyskamy sięgając także po szkło. Przeszklenia szafek górnych dodają kuchni pożądanej elegancji, a przy tym stają się kuchennym „must have”.

Chcąc podążać za trendami, warto postawić na ciemną, stonowaną kolorystykę oraz matowe wykończeniu frontów kuchennych. To właśnie ciemne kolory drewna oraz czerń stają się synonimem powściągliwej elegancji. O luksusowy wydźwięk kuchennych aranżacji zadbają zaś naturalne materiały – drewno oraz kamień, w tym szczególnie pożądany marmur Carrara. W połączeniu z prostą formą brył zabudowy oraz stonowaną kolorystyką stworzą przestrzeń idealną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także