PARTNER PORTALU
5 rzeczy, po których poznasz nowoczesną armaturę sanitarną

5 rzeczy, po których poznasz nowoczesną armaturę sanitarną

Autor: ut
24 kwi 2019 12:46

„Nowoczesna armatura sanitarna” - co to właściwie znaczy? Po czym poznać baterie, które zaliczane są do kategorii innowacyjnych? To pytanie często pojawia się u osób planujących wymianę swojej starej baterii na nową. Podpowiadamy po czym poznać, że dany model armatury sanitarnej to prawdziwie innowacyjne urządzenie.

Po pierwsze: Oszczędność wody

Producenci współczesnej armatury sanitarnej dbają o to, aby ich produkty były przyjazne środowisku. – W bateriach zarówno kuchennych, jak i łazienkowych spotkać można wiele różnorakich rozwiązań mających wpływ na zmniejszenie zużycia wody. Najbardziej podstawowym jest tzw. aerator montowany w wylewce, który napowietrza wypływającą wodę, zmniejszając jej zużycie ale nie wpływając tym samym na komfort użytkowania. Także higiena pozostaje na tym samym, wysokim poziomie. Producenci stosują również tzw. eco przyciski, montowane zwykle w bateriach natryskowych, których zadaniem jest zmniejszenie natężenia strumienia wody, a tym samym również jej oszczędność. Synonimem nowoczesnej armatury sanitarnej są baterie elektroniczne wyposażone w czujniki ruchu, które uruchamiają przepływ wody jedynie wtedy, gdy pod wylewką pojawią się dłonie. Liczne testy udowodniły, że ten rodzaj baterii potrafi zmniejszyć zużycie wody nawet o 50%! – mówi Joanna Gręda, kierownik marketingu w Oras.

Po drugie: Elektronika

Elektronika to ten element w bateriach, który bez wątpienia świadczy o ich nowoczesności. Baterie elektroniczne, uruchamiane bezdotykowo lub za delikatnym dotknięciem to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań. – Współczesne modele wyświetlają aktualną temperaturę wody. Co więcej, wyposażone są również w specjalne diody, które swoimi kolorem lub za pomocą migania ostrzegają przed jej zbytnią ciepłotą. Dla niektórych połączenie prądu i wody może wydawać się niebezpieczne, ale warto pamiętać, nowoczesne baterie to również najwyższa jakość wykonania, zatem elementy przewodzące prąd są szczelnie odizolowane od wody, przez co zapewniają użytkownikom maksimum bezpieczeństwa – radzi Joanna Gręda.

Po trzecie: Wysokiej jakości materiały

Niespotykany design i innowacyjna technologia to jednak nie wszystko. Nowoczesne baterie charakteryzują się także zastosowanymi do ich produkcji wysokiej jakości materiałami, które sprawiają, ze ich późniejsza eksploatacja nie zmieni ich wyglądu i nie doprowadzi do pojawienia się awarii mechanizmu. Ponadto wszelkie elementy, które mają styczność z wodą powinny być pozbawione niklu, który niesie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie bez znaczenia dla zdrowia pozostaje również ilość ołowiu w korpusie baterii – im mniej, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę również na to, aby niektóre części baterii, takie jak dźwignie lub okładziny korpusu były wykonane z nienagrzewającego się materiału np. z tworzywa ABS. Zapobiega on ewentualnym poparzeniom i ogranicza wydobycie naturalnych kopalin.

Po czwarte: Sterowanie smartfonem

Nowoczesną armaturą sanitarną można sterować za pomocą aplikacji mobilnej. To rozwiązanie umożliwia m.in. ustawienie maksymalnego czasu przepływu wody, czasu zamknięcia przepływu po cofnięciu dłoni spod wylewki, czułości czujnika, czasu i trybu czyszczenia, a także czasu i trybu automatycznego płukania. Dzięki niemu można też sprawdzić żywotność bateryjki zasilającej, by wiedzieć kiedy przygotować się na jej ewentualną wymianę.

Po piąte: Dodatkowe funkcjonalności

Bezdotykowe uruchamianie, wyświetlanie temperatury, czy przyciski eco to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują współczesne modele baterii kuchennych i łazienkowych. Niektóre z nich, np. Oras Esteta Wellfit, potrafią nawet przeprowadzić profesjonalny zabieg hydroterapii pod prysznicem. Polega on na naprzemiennym traktowaniu swojego ciała ciepłą i zimną wodą w odpowiednich sekwencjach, zależnych od wybranego trybu. W zależności od samopoczucia użytkownika można wybrać program regenerujący, odprężający lub dodający energii.
Współczesna armatura sanitarna zatem to już nie tylko potocznie zwane „krany”, z których płynie woda. To inteligentne urządzenia, które pod warstwą dobrego designu kryją ułatwiającą nam życie zaawansowaną technologię.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także