×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Aluminium, a promienie w kuchni

Aluminium, a promienie w kuchni

Autor: Urszula Tatur
17 lis 2016 11:00

Grzejniki, z aluminiową płytą promieniującą, zapewniają ciepło podobne do słonecznego, gdyż szybko dociera do każdej części pomieszczenia. Można sterować nimi za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Automatycznie zatrzymują pracę na czas wietrzenia, które w łazience czy kuchni, odbywa się często.

Dzięki aluminium słońce w domu.
Płyta promieniująca, która wykonana jest z lekkiego i reaktywnego aluminium, zapewnia odczucie podobne do promieniowania słonecznego. Dzięki dużej powierzchni promieniowania cieplnego, energia zmagazynowana wewnątrz niej, jest oddawana do otoczenia
- szybko
- w wielu kierunkach.

Dlatego w grzejnik Tatou Bains wbudowano niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy, z dyfuzorem aluminiowym. Dzięki temu urządzenie zaspokoi potrzeby tych, którzy chcą:
- szybkiego wzrostu temperatury
- jednorodnego i stałego ciepła
- powietrza dobrej jakości (posiada dodatkowo system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu)
- małej różnicy temperatur między podłogą, a sufitem (zalecany w przypadku wysokich pomieszczeń).

Wietrzenie w kuchni i łazience.
Kuchnia i łazienka są pomieszczeniami, w których należy często wietrzyć z powodu:
- gorącej kąpieli lub prysznica
- gotowania czy smażenia.
Jednak w momencie otwarcia okna i nie zakręcenia termostatu, produkowana przez grzejnik energia cieplna, wydostaje się z pomieszczenia.

Dlatego promiennik z oferty Atlantic Polska posiada funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system detekcji otwartych okien. Jej działanie polega na wykryciu, przez sensor, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia. Następnie, aby zapewnić optymalną oszczędność energii, praca urządzenia zostaje, na czas wietrzenia, zatrzymana.

Sterowanie aplikacją w telefonie.
Aby sterować Tatou Bains za pomocą telefonu, wystarczy podłączyć, do routera internetowego, centralkę systemu Cozytouch. Umożliwia ona zdalne zarządzanie pracą urządzenia, za pomocą drogi radiowej. Następnie pobieramy darmową aplikację mobilną, dzięki której możemy z dowolnego miejsca, za pomocą telefonu, kontrolować:
- parametry pracy urządzenia
- bieżące koszty związane z jego eksploatacją.

System pozwala uzyskać do 45% oszczędności, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego. Łączność pomiędzy aplikacją, a urządzeniem jest dwukierunkowa. Dlatego każda zmiana poczyniona bezpośrednio na termostacie urządzenia, będzie widoczna w aplikacji i na odwrót.

Budowa promiennika.
Tatou Bains wyposażono w cyfrowy termostat temperatury i wielofunkcyjny wyświetlacz LCD. Jego obudowę, ze stali wysokogatunkowej, pomalowano lakierem epoxy-polyester, w kolorze białym. Grzejnik posiada ażurową powierzchnię, która nadaje mu dekoracyjny charakter. Aby ułatwić suszenie ręczników i szmatek kuchennych, zamontowano na nim 2 uchwyty.

Urządzenie o mocy 1000W kosztuje 1 004 zł, a 1500W - 1 066 zł. Natomiast koszt centralki Cozytouch wynosi 571 zł.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także