×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Antracyt kuchennym hitem

Antracyt kuchennym hitem

Autor: Urszula Tatur
19 kwi 2017 08:07

Antracyt stał się ulubionym kolorem projektantów, którzy wyróżniają nim minimalistyczne zabudowy meblowe. Chętnie łączą go z bielą, ale też dekorami drewnianymi. Moda na antracyt obowiązuje nie tylko na zewnątrz, ale również we wnętrzach mebli, dlatego antracytowe mogą być również eleganckie szuflady.

Podobno charakter kobiety można poznać, po zawartości jej torebki. Czy podobną analogię można zastosować do mebli? Co o swoich użytkownikach może powiedzieć „wnętrze” ich mebli? Ukryte za frontami szuflady, skrywają nie tylko domowe tajemnice, ale po otwarciu zdradzają gust swoich właścicieli. Jeżeli są w przepięknych dekorach drewna czy niezwykle modnym odcieniu antracytu – możemy być pewni: mamy do czynienia z prawdziwymi koneserami mebli.
– O wysokiej klasie mebli świadczy jakość ich wykonania i nie-zwykła staranność w doborze poszczególnych elementów, również tych, których nie widać na pierwszy rzut oka - stwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. - Nawet najpiękniejsza zabudowa meblowa straci na atrakcyjności, jeżeli zadbamy jedynie o estetykę oprawy, a otwarta szuflada zdradzi, czy została dobrana tylko na zasadzie przypadku, bo przecież nie widać jej wnętrza. Prawdziwi esteci nie mogą sobie na to pozwolić.
O gustach się nie dyskutuje, ale istnieją wzorce, które niezależnie od trendów, zawsze uchodzą za symbol elegancji i wyrafinowanego smaku. Wśród „pewniaków”, które spotęgują wrażenie luksusu, jest kolor antracytowy. To jeden z niezawodnych kluczy do uzyskania wysmakowanej elegancji mebli. Dlatego nowoczesne szuflady ArciTech i InnoTech są dostępne również w tym prestiżowym wybarwieniu.
- Od szuflad wymagamy, aby były stabilne, wytrzymałe na obciążenie, delikatnie się otwierały i cicho domykały, ale te wszystkie funkcje muszą być zamknięte w pięknej oprawie, która nie zaburzy harmonii mebli - dodaje Joanna Nowak.

Antracyt kocha drewno i biel
Antracyt, czyli szarość wpadająca w czerń, to jeden z najmodniej-szych kolorów w aranżacji wnętrz. Swoją popularność zawdzięcza przepięknej, intensywnej barwie. To również bardzo plastyczny kolor, który w zestawieniu z innymi dekorami pozwala uzyskać wspaniałe efekty. Kolor antracytowy doskonale wypada w towarzystwie dekorów drewnianych.
– Z pięknymi, naturalnymi dekorami drewnianymi, które są hitem wnętrz również w tym sezonie, doskonale korespondują szuflady w kolorze antracytu - podpowiada Joanna Nowak. - Żeby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie luksusu, możemy bok szuflady zbudować z dwóch uzupełniających się elementów w kolorze antracytu i dekoru drewnianego, takiego samego, z jakiego wykonane są meble.
Doskonałą towarzyszką chłodnego antracytu jest także modna biel. Ciekawe efekty można uzyskać również łącząc antracyt z ocieplającymi go pastelami. Na szuflady w kolorze antracytowym warto zdecydować się w przypadku frontów w coraz modniejszych wybawieniach matowych.

Na dnie lub na boku
W szufladach ArciTech i InnoTech Atira w kolorze antracytu może być wykonane dno szuflady oraz jej wszystkie boki, niezależnie czy jest to pełen bok czy też np. reling. Istnieje również możliwość łączenia boku szuflady z dwóch elementów, gdzie górny element (DesignSide) może być wykonany np. ze szkła, płyty w dowolnej okleinie czy naturalnego drewna. Do szuflad można dobrać odpowiednie organizery porządkujące - również w kolorze antracytowym.
Po zaspokojeniu oczekiwań estetycznych, antracytowe szuflady z linii ArciTech i InnoTech Atira zachwycą niezawodną pracą. Pełen wysuw zapewni łatwy dostęp do zawartości. System cichego domykania Silent System zapobiegnie trzaskaniu szuflady o korpus mebla podczas zamykania, a system Push to open sprawi, że otwieranie szuflad bez uchwytów będzie niezwykle komfortowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także