Aranżacja jadalni: 15 pięknych zdjęć

Aranżacja jadalni: 15 pięknych zdjęć

Autor: Ewa Kozioł
13 cze 2020 09:29

Pomysłów na aranżację jadani jest bardzo dużo. Jak znaleźć ten najlepszy dla siebie? Szukajcie inspiracji wśród naszych propozycji.

Obecnie jadalnia najczęściej znajduje się w otwartej strefie dzienne, gdzie z jednej strony mamy swobodny kontakt z osobami przebywającymi w kuchni, z drugiej zaś w salonie. Taki rozkład wnętrza jest bardzo wygodny i doskonale sprawdza się zarówno w małych mieszkaniach w bloku, jak i w dużych, przestronnych domach. Otwarta przestrzeń wymusza na nas także urządzenie jadalnia ładnie - tak, aby pasowałam do aranżacji salonu i kuchni. Warto o tym pamiętać planując remont lub rozpoczynając prace w nowych wnętrzach. 

W jadalni najważniejszy będzie oczywiście stół i krzesła. Wielkość stołu będziemy musieli dopasować do metrażu naszej jadalni. Ma to szczególe znaczenie w małych wnętrzach. I tu warto wybierać stoły rozkładane, które na co dzień nie zabierają dużo miejsca. Jakie model wybrać? Dowolny! W sklepach znajdziecie mnóstwo ciekawych kolekcji. Doskonale w jadalni sprawdzą się piękne stoły drewniane czy drewniane połączone z kolorem czarny lub biały (to fajne, nowoczesne zestawienie). Ale możemy też wybrać stół cały biały lub cały czarny, wykonany w metalu, prosty w formie lub z bardziej stylizowanymi nogami. Do stołu oczywiście będą nam potrzebne krzesła. I tu wybór kolekcji jest ogromny. Możemy kupić stół w zestawie z krzesłami (gotowy komplet) lub sami dobrać do stołu krzesła. Coraz częściej decydujemy się nawet na bardziej odważne rozwiązania i przy stole ustawiamy każde krzesło inne. To też opcja do rozważenia.

Kropką nad i będzie oświetlenie nad stołem w jadalni. Jeśli tylko jest to możliwe to zawieśmy jakąś fajną lamę nad stołem. Będzie nie tylko elementem praktycznym, ale i dekoracyjnym. Do jadalni urządzonej w nowoczesnym stylu możemy wybrać lampę stylizowaną, z elementami glamour. I odwrotnie - do klasycznych przestrzeni wybierzmy proste w formie oświetlenie. Ważne, aby pasowało do stylu wnętrza i do mebli.

A co z podłogą i ścianami? Najczęściej podłogę w jadalni wykańczamy materiałami, które zastosowaliśmy w kuchni lub w salonie. To dobre rozwiązanie, bo wizualnie spaja otwartą strefę dzienną. Podobnie ze ścianami. Chociaż tu jeśli mamy taką możliwość warto pomyśleć o wykończeniu ściany fajną tapetą, fototapetą lub ozdobieniu jej pięknym obrazem czy grafiką.

Polecamy także Meble do nowoczesnej kuchni: zobacz modne kolekcje

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także