Biała kuchnia. 6 pięknych projektów. 12 zdjęć kuchni!

Biała kuchnia. 6 pięknych projektów. 12 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
06 lis 2022 11:52

Jak urządzić białą kuchnię? Wybrać białe meble, czy białą podłogę? A może białe ściany? Z czym łączyć kolor biały w kuchni? Zobacz nasze pomysły. Znajdziesz wśród nich białe kuchnie z polskich domów i mieszkań.

  • Biała kuchnia ocieplona drewnem.
  • Biała kuchnia z wyspą i szarą podłogą.
  • Biała kuchnia z tapetą i szarym blatem. 
  • Biała kuchnia w małym mieszkaniu w bloku. 
  • Biała kuchnia z czerwoną cegłą na ścianie.
  • Przytulna, biała kuchnia z jadalnią i salonem. 

1. Biała kuchnia ocieplona drewnem

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią jest jasna, lekka i przestronna. Właściciele nie bali się mieszać różnych stylów, dzięki czemu aranżacja ma niepowtarzalny charakter. Odnajdziemy tu więc połączenie motywów nowoczesnych, nawet minimalistycznych z elementami retro. Całość spaja drewno, nadające wnętrzu przytulności oraz wspólna kolorystka – bieli i czerń z lekkimi szarościami. 

Salon od kuchni oddziela duża wyspa z szufladami i kamiennym blatem. Stanowi ona wygodną przestrzeń roboczą. Pozwala także na przygotowywanie posiłków i kontakt z osobami przebywającymi zarówno w salonie, jak i jadalni. 

Fot. Łukasz Bera

Projekt wnętrza: Joanna Nawrocka, JN Studio Joanna Nawrocka z Wrocławia, www.jnstudio.pl

Cały projekt opisywaliśmy tu: Piękne, nowoczesne wnętrze: jasne i przytulne. Zobacz rodzinne mieszkanie!

2. Biała kuchnia z wyspą i szarą podłogą

Centrum kuchni stanowi czterometrowa wyspa z podwieszanym zlewem, płytą grzewczą licowaną z blatem oraz z drewnianym blatem barowym. Od strony jadalni wyspa prezentuje się bardzo minimalistycznie, a od strony kuchni kryje w sobie dużą ilość praktycznych szuflad. Za wyspą znajduje się wysoka zabudowa ze sprzętami AGD oraz „tajne przejście do spiżarni”. Do białych, gładkich frontów mebli architektki dobrały podłogę z wielkoformatowych spieków kwarcowych o wzorze zbliżonym do betonu oraz czarne dodatki. Aranżację ociepliło drewno. 

Ciekawym elementem aranżacyjnym w strefie dziennej są przesuwne ażurowe drzwi, za którymi okryty jest korytarz prowadzący do prywatnej strefy domu. Ściany korytarza wyłożone są fornirowanymi płytami, przez co umieszczone na nich drzwi są prawie niezauważalne.

Fot. TK Architekci

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracowania TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Więcej tu: Piękny dom za miastem. Nowoczesny salon i kuchnia. To wnętrze robi wrażenie!

3. Biała kuchnia z tapetą i szarym blatem

Wygodną, funkcjonalną kuchnią od jadalni umownie oddziela jedynie półwysep. Dzięki delikatnej, a jednocześnie bardzo klarownej ściance działowej strefa przygotowywania i spożywania posiłków oraz strefa wypoczynku są odrębnymi przestrzeniami. Kuchnia została wyposażona tak, aby w pełni umożliwić podejmowanie kulinarnych wyzwań. Znalazła się w niej między innymi wielofunkcyjna kuchenka, duża lodówka oraz pojemna zabudowa meblowa zwieńczona długim blatem roboczym. Dominuj tu biel, która sprawia, że kuchnia pełna jest naturalnego światła. Białe, nowoczesne meble idealnie pasują do tapety ze wzorem imitującym przetartą ścianę, szarego blatu oraz jasnoszarej gresowej posadzki.

Fot. Pion Poziom

Projekt wnętrza: Małgorzata Denst, Wnętrza i Spółka

Cały dom do obejrzenia tutaj: Piękny dom pod Warszawą - nowoczesne, jasne wnętrze

4. Biała kuchnia w małym mieszkaniu w bloku

Kuchnia znajduje się w mieszkaniu o powierzchni około 35 metrów kwadratowych. Jest mała, ale funkcjonalna. Jasne kolory optycznie ją powiększają, podobnie jak otwarcie na salon. Nie brakuje tu także innych rozwiązań, które perfekcyjnie sprawdzają się na tak małej powierzchni. Nie zabierają cennego miejsca. 

– W kuchni zastosowałam dwie duże tafle lustra na ścianie oraz pod barkiem, dające wrażenie głębi i przestrzeni. Przeźroczyste hokery również nie zabierają optycznie miejsca. Złoty lacobel, na ścianie w strefie roboczej kuchni oraz za telewizorem, fajnie odbija światło, dodaje elegancji i stanowi ciekawy element dekoracyjny. Pomieszczenia nie przytłacza ponadto lustrzany stolik kawowy, nawet mimo swoich większych gabarytów – podkreśla projektantka.

Fot. Bernard Białorucki, studio Art Media Factory

Projekt wnętrza: Katarzyna Rohde, pracownia Home&Style, www.homeandstyle.pl

Artykuł o tym wnętrzu: Małe mieszkanie w Warszawie. 35-metrowe wnętrze jest super!

5. Biała kuchnia z czerwoną cegłą na ścianie

Pierwszą przestrzenią, witającą osoby wchodzące do mieszkania jest kuchnia z jadalnią, za którą znajduje się korytarz prowadzący do pozostałych pomieszczeń. Przestrzeń jest nowoczesna, elegancka i wygodna. Czerwona cegła zdobiąca ściany tworzy intrygujący dialog z minimalistyczną białą zabudową. Cegłę ze względów praktycznych zabezpiecza tafla przezroczystego szkła. Jest ona praktycznie niewidoczna, więc nie zaburza estetycznej kompozycji. Aranżację uzupełnia stół o szklanym blacie posadowionym na nogach z dmuchanej stali projektu Oskara Zięty oraz niezwykła lampa wykonana z dmuchanego szkła.

Fot. Fotomohito

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska, Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz, www.amsokolowska.pl

Czytaj więcej: Piękne mieszkanie w kamienicy z paryską duszą

6. Przytulna, biała kuchnia z jadalnią i salonem

Kuchnia jest nowoczesna, ale przytulna i ciepła w odbiorze. To zasługa dużej ilości elementów z dębowego drewna. Kuchnia jest także całkowicie otwarta na salon. Od strefy jadalni oddzielona została wyspą z blatem barowym i dwoma stołkami. Nad wyspą znajduje się ażurowa konstrukcja z półkami, która stanowi piękny element dekoracyjny wnętrza. Część roboczą kuchni zaplanowano w głębi pomieszczenia, pod ścianą. Wysoka zabudowa wykonana z forniru dębowego kryje w sobie sprzęty AGD, łącznie z lodówką do zabudowy oraz liczne miejsca do przechowywania artykułów spożywczych.

Fot. TK Architekci

Projekt wnętrza: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracowania TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Opis całego projektu: 80-metrowe mieszkanie w Warszawie. Drewniane lamele i granatowa sofa!

Polecamy także Nowoczesna kuchnia. Polimerowe szkło to świetny pomysł na meble i ściany!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także