×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biała kuchnia. Tak urządzisz ją w stylu skandynawskim

Biała kuchnia. Tak urządzisz ją w stylu skandynawskim

Autor: Urszula Tatur
24 maj 2021 21:50
Aktualizacja: 26 maj 2021 13:29

Styl skandynawski to przede wszystkim wygoda, prostota i nowoczesność. Kuchnia w takim stylu powinna być jasna, przestronna i funkcjonalna. W tej roli doskonale sprawdzi się biel.

Kuchnia urządzona w klimacie skandynawskim są niezwykle przytulna i komfortowa, a zarazem maksymalnie funkcjonalna. Nic więc dziwnego, że moda na styl skandynawski we wnętrzach trwa od wielu sezonów i nic nie zapowiada jej końca. Popularność tej stylistyki wynika również z faktu, że nadaje się idealnie do nawet małych wnętrz, takich jak kuchnia w klasycznym, polskim mieszkaniu. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory i faktury, minimalistyczne meble i dodatki, by we własnym domu stworzyć wyjątkową atmosferę i przytulny klimat rodem z północy Europy.

Decydując się na urządzenie kuchni w stylu skandynawskim trzeba zacząć od wyboru koloru ścian i podłóg, ponieważ to one tworzą tło dla całej aranżacji. Gładkie, jasne płaszczyzny optycznie powiększają przestrzeń i dodają jej lekkości, a do tego sprawiają, że w wnętrzu panuje atmosfera ładu i harmonii.

Kolejny krok to wybór odpowiednich mebli. Muszą być one zarazem eleganckie i praktyczne, a do tego wykonane z naturalnych materiałów. Dlatego Skandynawowie najchętniej sięgają po biel.  W myśl skandynawskiej filozofii życia, kuchnia stanowi serce domu i tym samym pełni centrum życia rodzinnego. Z tego też względu olbrzymią rolę odgrywa tu stół i rozlokowane wokół niego miejsca do siedzenia.

Urządzając kuchnię w stylu skandynawskim warto pamiętać, że w takim pomieszczeniu nie może panować wrażenie przesytu. Nie należy natomiast ograniczać ilości światła. Wolnostojące lampy, lekkie firany zamiast zasłon w oknach i wiele świec w różnych punktach pokoju to elementy obowiązkowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także