×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Biała kuchnia w drewnie - urządzaj z projektantem

Biała kuchnia w drewnie - urządzaj z projektantem

Autor: Judyta Kokoszkiewicz
12 kwi 2016 10:52

Państwo domu marzyli o ergonomicznej kuchni w ciepłych i ponadczasowych kolorach. Wnętrze od holu oddzielono lekką ścianką obłożoną fornirem orzecha boliwijskiego. Można stąd wyjść na taras i wypić kawę na świeżym powietrzu.

Położona w pięknym domu jednorodzinnym przestrzeń gotowania zaskakuje licznymi schowkami i ponadczasową kolorystyką. Stworzona z myślą o małżeństwie i ich synach, jest miejscem, w którym przygotowuje się rodzinne posiłki. Odcienie bieli wybrano z uwagi na to, że są świeże i zawsze na topie, zaś ciepłe drewno, by tworzyło przytulną atmosferę. Zarówno stół, jak i okładzinę jednej ze ścian wykonano z naturalnego forniru orzecha boliwijskiego. Jak mówi autorka projektu, arch. Katarzyna Mikulska-Sękalska, jest to materiał, który w roli akcentu pojawia się w całym domu. Taki zabieg pozwolił zachować stylistyczną spójność całej aranżacji mieszkania. Funkcjonalna kuchnia ma również inne naturalne materiały – na blatach roboczych oraz w roli okładziny wyspy zastosowano gładki anortozyt – kamień sprowadzony z Afryki Południowej. Jego ciemny odcień oraz wysoki połysk dodają kuchni elegancji.

Klimatyczna fototapeta

Strefa zmywania, zlokalizowana przy dużym oknie, to miejsce z widokiem na taras. Na jednej ze ścian nad blatem wzrok przyciąga fototapeta za szkłem. Jej modny nadruk wprowadza do kuchni przyjemną, kawiarnianą atmosferę. Białe szafki otwierane na dotyk kryją liczne schowki i szuflady na kuchenne akcesoria oraz naczynia. Ciekawie została zabudowana także wnęka – jedne z drewnianych drzwiczek obok lodówki po naciśnięciu otwierają się i odsłaniają ukrytą domową spiżarnię. To w niej pani domu trzyma m.in. sezonowe przetwory. Wyspa kuchenna to natomiast miejsce gotowania – elegancka płyta grzejna kolorystycznie stapia się z blatem z ciemnego anortozytu. Tuż nad nią znajduje się ciekawy okap – zaprojektowany przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską. Pani domu chciała, by ten element wyposażenia różnił się od tradycyjnych okapów, stąd jego oryginalna obudowa z jasnego MDF-u.

Rodzinne posiłki

Duży, drewniany stół w kuchni to miejsce, przy którym domownicy – rodzice oraz ich dorastający synowie – siadają do szybkich posiłków. Oddzielna jadalnia znajduje się natomiast w części salonowej i to tam spożywane są bardziej uroczyste posiłki. Przy kuchni znajdują się dodatkowo drzwi na obszerny taras – na świeżym powietrzu można wypić kawę lub zjeść pyszne śniadanie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także