×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Biała kuchnia z drewnem. 5 wnętrz z polskich domów. 15 zdjęć!

Biała kuchnia z drewnem. 5 wnętrz z polskich domów. 15 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
21 lut 2023 09:23
Aktualizacja: 23 lut 2023 10:37

Biała kuchnia jest modna, elegancka i ponadczasowa. W duecie z drewnem staje się przytulna i elegancka. Nie wiesz, jak urządzić białą kuchnię z elementami drewna? W naszym przeglądzie znajdziesz świetne projekty.   • Nowoczesna kuchnia: białe meble, drewniany blat.
  • Mała kuchnia w bloku: biała zabudowa, drewno na ścianie nad blatem.
  • Biała kuchnia z drewnem połączona z salonem.
  • Elegancka, biała kuchnia z drewnem. 
  • Kolor biały i drewno w rodzinnej kuchni.

1. Nowoczesna kuchnia: białe meble, drewniany blat

Kuchnia urządzona jest nowocześnie. Układ w literę L mieści wszystko to, na czym właścicielom zależało. Mamy tu wygodny, dobrej jakości zlew z wbudowaną deską do krojenia, płytę indukcyjną, zmywarkę oraz szufladę do segregacji śmieci. Odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie udało się wygospodarować dzięki wysokiej zabudowie wykończonej drewnem oraz szafkom wiszącym aż do sufitu w białym kolorze. 

Ścianę nad blatem zdobi ponadczasowy wzór marmuru. Są to płytki w rozmiarze 60×120 cm. – Płytki pojawiły się w kuchni jako kompromis cenowy w stosunku do spieku kwarcowego czy konglomeratu – mówi projektantka. Aranżację kuchni dopełnia drewniany blat oraz drewniana podłoga. 

Zdjęcie: Przemysław Obarski

Projekt wnętrza: Ewa Ksobiak-Kubacka, EKK Pracownia Projektowa, www.ekkpracowniaprojektowa.pl

Więcej o tym pięknym projekcie pisaliśmy tu: Nowoczesne, przytulne wnętrze. Szara kanapa w salonie, białe meble w kuchni. Super!

2. Mała kuchnia w bloku: biała zabudowa, drewno na ścianie nad blatem

Kuchnia połączona z salonem znajduje się na 38 metrach kwadratowych. Wnętrze zaprojektowane jest nowocześnie, wygodnie i w pełni funkcjonalnie mimo małej powierzchni. Architektom udało się wygospodarować sporo miejsca na przechowywanie oraz przygotowywanie posiłków.

Niebanalne detale, niczym egzotyczne pamiątki, wyznaczają kierunek dla całej aranżacji strefy dziennej. Tło dla nich stanowią jasne kolory, naturalne motywy i funkcjonalne rozwiązania, takie jak meble kuchenne, które płynnie przechodzący w zabudowę regałową. Drewno zastosowane na ścianie nad blatem i na podłodze doskonale ociepla przestrzeń.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: racownia KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Całe mieszkanie znajdziesz pod tym linkiem: Małe mieszkanie: świetnie urządzone 38 metrów!

3. Biała kuchnia z drewnem połączona z salonem

Kuchnia została zamknięta od korytarza, dzięki czemu udało się wygospodarować miejsce na wysoką zabudowę, w której zmieściły się wszystkie najważniejsze sprzęty. Kuchnia została też otwarta na salon, co z kolei pozwoliło zyskać więcej światła w strefi dziennej i poczucie przestronności.

Miejsce do gotowania zostało zaplanowane na półwyspie, gdzie znajduje się płyta z wbudowanym okapem, aby nie zabierać dodatkowej przestrzeni pod sufitem. Po drugiej stronie znajdują się podwieszane, szafki dolne oraz ściana z podświetlaną półką, wyłożona gresem wielkoformatowym imitującym marmur. Ze względu na podwieszenie szafek zmywarka została zamontowana w dolnej części zabudowy wysokiej. Jest to specjalny model zmywarki na zawiasach ślizgowych, które stosuje się do zabudów bez cokołów dolnych.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Anna Maria Sokołowska, pracownia Anna Maria Sokołowska Architektura wnętrz, www.amsokolowska.pl

Opis całego wnętrza z tą kuchnią znajduje się tu: 76-metrowe mieszkanie w Gdańsku. Przytulne i naturalne. Piękne, rodzinne wnętrze!

4. Elegancka, biała kuchnia z drewnem

Granice, w których umownie zamknięto kuchnię wyznaczają czarne płytki gresowe na podłodze oraz pełniący funkcję domowego baru, półwysep z podwyższonym blatem oraz towarzyszące mu grafitowe hokery. Fronty zabudowy meblowej utrzymano w śnieżnobiałym kolorze, z którym efektownie kontrastuje czarny kuchenny blat. Tak stworzona baza jest idealnym wstępem do dekoracyjnych przygód i pozwoliła na zastosowanie dekoracyjnego oświetlenia czy połyskujących detali.

Elegancka uroda kuchni idzie w parze z jej funkcjonalnością. Dwa rzędy zabudowy meblowej pomieściły większe sprzęty AGD oraz oferują dużo miejsca na przechowywanie. Poprowadzone aż do samego sufitu szafki górne łatwo przy tymutrzymać w czystości. Długi kuchenny blat oferuje obszerną powierzchnię do przygotowywania posiłków i ustawienia na nim podręcznych sprzętów małego AGD, a taśmy ledowe, którymi podklejono górny rząd szafek zapewniają dobre oświetlenie powierzchni roboczej. Z kolei podniesiony blat półwyspu to nie tylko wygodny bar, ale również sposób na ukrycie ewentualnego nieporządku w kuchni przed gości siedzącymi w salonie.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Projekt wnętrza: Katarzyna Mikulska-Sękalska, Pracownia Architektoniczna Arrange, www.arrange.com.pl

Czytaj więcej: Otwarta kuchnia - piękne wnętrze w nowoczesnym stylu

5. Kolor biały i drewno w rodzinnej kuchni

Kuchnia znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 120 m² na warszawskim Mokotowie. Została zaprojektowana dla rodziny z dwójką dzieci. Urządzona jest nowocześnie, ale przytulnie. Bazą aranżacji są naturalne materiały z przewagą litego i fornirowanego drewna. Nie brakuje też powierzchni kwarcowych. Blat kuchenny Blanco Norte to wyjątkowo ceniona przez projektantów wnętrz wielkoformatowa okładzina Silestone, hiszpańskiej firmy Cosentino. Ciekawym elementem jest także połączenie dębowej podłogi Demo Projekt z korespondującą kolorystycznie zabudową kuchenną i oryginalną podłogą z płytek w kuchni. To delikatne lastryko Ornamenta. 

Zdjęcia: PionPoziom

Projekt wnętrza: Ada Skwira, Małgorzata Liebhart, pracownia WZ Studio, www.wzstudio.pl

Całe wnętrza zobaczysz tutaj: Nowoczesne wnętrze. Kolor w salonie, drewno w kuchni. Piękne mieszkanie dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także