Bliżej natury, bliżej ciepła

Bliżej natury, bliżej ciepła

Autor: Urszula Tatur
20 marz 2018 14:46

W najnowszej kolekcji wyraźnie widoczne są inspiracje naturą i skandynawskimi trendami. Postawiono przede wszystkim na naturalne materiały, modne kolory i tkaniny, które to w ofercie marki stanowią całkowitą nowość.

Materiały. Inspiracje naturą widoczne są szczególnie w kwestii wykorzystanych materiałów. Kamień, drewno, beton i ceramika to główne elementy będące podstawą nowych kolekcji. Szczególnie godna uwagi jest seria betonowych wazonów i donic Coluna o prostej formie, acz solidnej konstrukcji. Bardzo efektownie prezentują się także kamienne tace Omeo o marmurkowej strukturze dostępne w trzech kolorach. Największą rolę w nowej kolekcji marki Blomus odegrała jednak ceramika na czele z serią oryginalnej zastawy stołowej Mio oraz akcesoriami łazienkowymi Sono, które stanowią kwintesencję skandynawskiego, ciepłego designu.

Kolory. W najnowszej kolekcji marki Blomus istotną rolę odgrywają również kolory. Z jednej strony postawiono na intensywne, mocne barwy takie jak głęboka czerwień, zieleń czy granat, a z drugiej - na stonowane beże, brązy i szarości będące dla tej pierwszej tonacji doskonałym uzupełnieniem. Wybór takich, a nie innych kolorów nie jest jednak przypadkowy – wspomniana kolorystyka kojarzona jest z barwami ziemi, co tylko jeszcze bardziej ma podkreślać inspiracje naturą. Widoczne jest to szczególnie na przykładzie dwóch naczelnych kolekcji, o których była już mowa – Mio i Sono, a także na przykładzie salonowej serii Colora, obejmującej wazony i storage boxy.

Tkaniny. Tkaniny to zupełna nowość w ofercie marki Blomus. W koncepcji ciepłych, bliskich naturze wnętrz nie mogło ich jednak zabraknąć. Lniane obrusy i serwetki, bawełniane ściereczki i ręczniki, a także poduszki tworzą wyjątkową kolekcję, najwyższej jakości tkanin. Projektanci marki Blomus odważyli się nawet na wprowadzenie nieco klimatu vintage, czego wyrazem są dywany i dywaniki Solo oraz Carpo – pierwsze bawełniane, drugie stanowiące połączenie bawełny i skóry, obie natomiast wyróżniające się nieregularną, wręcz lekko wytartą strukturą.

Warto jednak zaznaczyć, że na bliskości natury, ciepłych kolorach i wprowadzeniu tkanin oczywiście nie kończy się oferta marki Blomus. Fani kojarzący markę przede wszystkim ze stalą nierdzewną, w dalszym ciągu znajdą coś dla siebie. Elementy, o których była mowa poszerzyły jedynie dotychczasową ofertę, tak aby mogła ona sprostać również miłośnikom naturalnych elementów i ciepłych wnętrz.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także