Ciemna kuchnia: 15 pomysłów na meble

Ciemna kuchnia: 15 pomysłów na meble

Autor: Agnieszka Januszkiewicz
08 lip 2019 10:23

W kuchennym dekoratorstwie od lat rządzi biel. Coraz chętniej sięgamy jednak również po ciemniejsze kolory. I dobrze! Bo czerń, ciemne szarości czy brązy nadają wnętrzu nowoczesny i drapieżny rys.

Planując wykorzystanie ciemnych kolorów w wystroju kuchni, warto zastanowić się nad metrażem, który mamy do zagospodarowania. Trzeba pamiętać, że w czerni, głębokiej szarości lub brązie znacznie lepiej prezentują się wnętrza przestronne. W małych pomieszczeniach takie kolory trzeba stosować bardzo ostrożnie. Mogą one bowiem sprawić, że wnętrze będzie ciężkie, przytłaczające, a do tego wyda się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. 

W każdej kuchni dużej czy małej dobrym rozwiązaniem będzie łączenie ciemnych mebli kuchennych z jasnymi kolorami. Białe ściany to zawsze dobry i bezpieczny wybór. Podobnie z jasną podłogą. Z szerokiej oferty materiałów dostępnych na rynku czy to płytek ceramicznych, paneli, czy drewna bez problemu wybierzemy coś w takiej gamie kolorów. Ciemne barwy możemy też ożywić wprowadzając do kuchennych wnętrz dodatki w czerwieni, zieleni czy różnych odcieniach żółtego.

Nie zapominajmy też o oświetlaniu. Najlepiej, aby ciemne kolory ścian czy mebli były zrównoważone naturalnym światłem. Duże okna wychodzące na południe to najlepsze rozwiązanie. Jeśli jednak nie mamy takiego komfortu, a nadal chcemy wykorzystać ciemne barwy w wystroju naszej kuchni, możemy ograć to odpowiednim sztucznym oświetleniem. Do takiego wnętrza będzie pasowało zimne i jasne światło. Poszerzy ono optycznie przestrzeń, a do tego światła ledowe wbudowane w meble będę prezentowały się nowocześnie i ekskluzywnie.

Zobacz także Remont kuchni - 10 modnych rozwiązań

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także