PARTNER PORTALU
Cienkie fronty w kuchni

Cienkie fronty w kuchni

Autor: ut
01 lip 2019 10:12

Urządzając mieszkanie w minimalistycznym stylu, pamiętajmy o przemyślanym zestawieniu materiałów, kolorystycznej oszczędności, uporządkowaniu przestrzeni i funkcjonalności. Czasem kuchnia, salon czy łazienka zgodna z myślą „less is more”, potrzebuje jednak mocniejszego akcentu. Wybór niepowtarzalnego materiału jako cienki front naszych mebli, może być na to świetnym sposobem.

Zastosowanie cienkich frontów to kolejny sposób na „odchudzenie” mebla i nadanie mu lekkości. To odpowiedź na rosnącą popularność minimalizmu oraz prostych form w naszych domach. Elegancka prostota nie musi jednak oznaczać nudy. Wybór unikalnego materiału, z którego stworzymy cały mebel, może nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter.

Skup się na prostej formie i wyjątkowych materiałach!
Poniższe projekty zostały wykonane z materiałów, które do tej pory stosowano głównie jako blaty mebli. Nowe rozwiązanie technologiczne – EXPANDO T firmy Blum – pozwala wykorzystać je również jako cienkie fronty mebli o grubości od 8 mm! To spora zmiana, która otwiera przed architektami i stolarzami nowe możliwości projektowe. Jednorodna, prosta, a zarazem wyróżniająca się bryła potrafi przyciągnąć wzrok i nadać pomieszczeniu charakter.

Kuchnia. Cienki front wykonano z HDF
Płyta z włókien drzewnych, do tej pory najbardziej kojarzona z produkcją paneli podłogowych, zastosowana na frontach kuchennych to połączenie solidności (duża twardość i gęstość produktu) z wizualną lekkością.
Przedstawione wnętrze to czysta forma, wyszukany detal i kolorystyka utrzymana w ciepłym popielu oraz stonowanym, naturalnym orzechu. Całość bardzo harmonijna, daleka od przesytu i przesady wprowadza nas w klimat relaksu i odprężenia.

Kuchnia. Cienki front wykonano z HPL
Materiał absolutnie wyjątkowy, lubiany przez architektów wnętrz i wciąż jeszcze niedoceniony przez klienta docelowego. Jako monolit laminatu jest produktem bardzo odpornym na wilgoć i zarysowania, a mnogość dekorów zewnętrznych umożliwia realizację różnorodnych wizji projektantów.
W przedstawionej aranżacji kuchni postawiono na kontrastowość i linearność. Nic tak nie systematyzuje przestrzeni jak czerń i biel. To celowe zestawienie w parze z czarnymi obrzeżami cieniutkich frontów potęguje wrażenie geometryczności mebla.

Kuchnia. Cienki front wykonano z MDF i płyty wiórowo fornirowanej
Powszechnie stosowany już materiał na fronty, blaty i korpusy meblowe dopiero w wersji „wycienionej” daje nam wrażenie elegancji i oryginalności.
W aranżacji wykorzystano fornir bukowy, pięknie wtapiający się w tło wnętrza. Kontrastująca monolityczna materiałowo i kolorystycznie wyspa stanowi dominantę, mocny akcent w minimalistycznej przestrzeni. Płyta MDF lakierowana na grafit mat doskonale komponuje się z całością.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także