PARTNER PORTALU
Czarno-biała kuchnia. 12 wnętrz, które warto zobaczyć

Czarno-biała kuchnia. 12 wnętrz, które warto zobaczyć

Autor: Justyna Łotowska
24 sie 2020 14:16

Kuchnia klasyczna, nowoczesna, skandynawska - w każdym stylu zestawienie bieli i czerni na zabudowie kuchennej odnajdzie się znakomicie. Zobaczcie 12 świetnych czarno-białych kuchni.

Czerń oraz biel prawdziwa klasyka w aranżacji wnętrz. Znakomicie nadają się też do kuchni! To zestawienie idealnie sprawdzi się w prostych i uporządkowanych wnętrzach, ale dobrze będzie wyglądać także w kuchniach klasycznych czy stylizowanych. 

Biało-czarna czy czarno-biała kuchnia?

Jeśli chcemy urządzić czarno-białą kuchnię, możemy postawić na fronty w wysokim połysku. W ten sposób będą one odbijać światło, czyli dodatkowo powiększą nasze pomieszczenie. Z kolei matowe fronty – szczególnie czarne, dają zupełnie odwrotny efekt i zmniejszają przestrzeń. Są za to najmodniejszym ostatnio wyborem, który dodaje kuchni klasy i elegancji. 

W niewielkiej kuchni na pewno warto postawić na biel z małym dodatkiem czerni - np.  białe meble oraz czarne akcenty w postaci blatów czy sprzętu AGD. Jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna, możemy wówczas pozwolić sobie na większą ilość czerni.

Jakie dodatki w czarno-białek kuchni?

W czarno-białej kuchni warto szczególnie zwrócić uwagę na dodatki. Zasada jest taka - jeśli w naszej kuchni przeważa biel, stawiamy na dodatki czarne, jeśli czerń- białe. W każdym zestawieniu znakomicie sprawdzą się też dodatki i inne elementy z naturalnego drewna. Jeśli chcemy postawić na dodatkowy kolor, niech to będzie jedna barwa, aby uniknąć wrażenia bałaganu. 

Oczywiście możemy również postawić na dodatkowy kolor – w ten sposób skutecznie ożywimy, nieco monochromatyczne wnętrze. Kolorowe dodatki sprawdzą się tutaj idealnie! Należy jednak kierować się zasadą – im mniej, tym lepiej – jeden kolor zdecydowanie wystarczy.

Czytaj także: Szkło nad blatem w kuchni: 10 inspirujących kuchni. Zobacz je!

Może to cię zainteresuje: Biała kuchnia. 20 pomysłów na urządzenie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także