PARTNER PORTALU
Czarno-biała kuchnia. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć kuchni z polskich domów!

Czarno-biała kuchnia. 5 pięknych projektów. 10 zdjęć kuchni z polskich domów!

Autor: Ewa Kozioł
22 wrz 2022 12:31

Jak urządzić czarno-białą kuchnię? Mamy dla ciebie bardzo fajne pomysły i inspiracje z polskich domów i mieszkań. Zobacz piękne i bardzo wygodne czarno-białe kuchnie.

  • Dużo pomysłów na urządzenie czarno-białej kuchni.
  • Zdjęcia czarno-białych kuchni z polskich domów i mieszkań.
  • Czarno-białe kuchnie w różnym stylu, o różnej wielkości i o różnym układzie.

1. Czarno-biała kuchnia z jadalnią

Jasna, przestronna kuchnia połączona jest z jadalnią. Zabudowa z białych, lakierowanych na wysoki połysk frontów, ujęta została w ramy czarnych listew, stylizowanych chociaż nowoczesnych, ozdobionych efektownym frezem. Reprezentacyjny charakter kuchni nadają także płytki na ścianie nad blatem. Czarne w połysku, mają ciekawą strukturę z modnym efektem pikowania.

Zabudowę kuchenną uzupełnia funkcjonalny półwysep, który nie tylko stanowi zaplecze robocze kuchni (wyposażony w pojemne szuflady), ale dodatkowo porządkuje przestrzeń wyznaczając granicę pomiędzy kuchnią a jadalnią. Wyposażenie jadalni jest ograniczone do niezbędnego minimum, ale efektowna forma i subtelna linia mebli sowicie to rekompensują.

Zdjęcie: Bartosz Jarosz 

Projekt wnętrza:  Katarzyna Mikulska-Sękalska, Arrange Poland Group, www.arrange.com.pl

Opis całego projektu: Czarno-białe wnętrze. Piękne mieszkanie w stylu glamour

2. Czarno-biała kuchnia w małym mieszkaniu w bloku

W tym niedużym mieszkaniu w Łodzi na osiedlu Chojny Park mieszka młoda pani doktor. Nowoczesny wystrój przeplata się tu z loftowymi akcentami. Sercem mieszkania jest strefa dzienna, w której króluje czarno-biała kuchnia i czarna sofa oraz biały stół z krzesłami w pepitkę. 

Górne szafki zdobią proste fronty w białym kolorze, dolne natomiast są czarne. Całości towarzysz także czarny słupek, w którym mieszczą się sprzęty AGD. Całości aranżacji w kuchni dopełnia przezroczyste szkło nad kuchennym blatem, czarny okap oraz wiszące oświetlenie w loftowym stylu.

Zdjęcie: Kamila Markiewicz-Lubańska 

Projekt wnętrza: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz, www.klaudiatworo.com

Zobacz więcej: Świetne małe mieszkanie w Łodzi. Czarno-biała kuchnia jest piękna!

3. Czarno-biała kuchnia w nowoczesnym stylu

W kuchni, oprócz charakterystycznych opraw aż dwóch dużych okien, czarny kolor ma także zabudowa. Choć zamknięta w spójną bryłę pokrewną opracowaniu okien, okazuje się bogata w efekty wizualne. To zasługa m.in. dwóch głębokości szafek, fakturowych frontów oraz starannie rozwiązanego oświetlenia – i funkcjonalnego, i nastrojowego, i dekoracyjnego.

W kuchni nie brakuje wyrazistych akcentów koloru. Największy z nich to ciemnoróżowa zasłona zawieszona na tle ściany pomiędzy oknami. Nie służy do zasłaniania okna (tę funkcję pełnią głównie żaluzję), za to wspaniale wydobywa modernistyczne kształty lampy TR Bulb marki Menu – jednej z najbardziej ulubionych opraw oświetleniowych pary architektów. Kluczowy akcent wystroju to jednak obraz Edyty Grzyb z plamą ciemnego różu. Do niego właśnie nawiązuje i tkanina, i zastawa stołowa, i garść dodatków.

Zdjęcie: Magdalena Łojewska, Vey photography

Projekt wnętrza: Patrycja Śliż, Jakub Flisiak, The Wall Pracownia Architektury,  www.thewallarchitektura.pl

Więcej o tym mieszkaniu tu: 190-metrowy dom pary architektów. Tak wygląda po metamorfozie. Fantastyczny!

4. Czarno-biała kuchnia z wyspą

Otwarta przestrzeń łączy funkcję kuchni, jadalni i salonu. Jest jasna i bardzo wygodna. Każda ze stref mu tu swoje określone miejsce. Centralnym punktem otwartego wnętrza jest duży, rozkładany stół jadalniany ze ścianą kominkową z asymetrycznie ulokowanym biokominkiem.

Kuchnia z wyspą jest duża i zaplanowana tak, aby zapewnić przestrzeń na przechowywanie i przyjemne przygotowywanie posiłków. Przy wyspie ustawiono hokrey, które z kolei zapewniają miejsce na chwilę odpoczynku czy wypicie porannej kawy. Biel mebli przełamuje czarny blat, oświetlenie oraz sprzęty AGD. 

Zdjęcie: Marta Behling/Pion Poziom Fotografia Wnętrz

Projekt wnętrza: Renata Blaźniak-Kuczyńska, Renee's Interior Design, www.reneesinteriordesign.pl

O całym wnętrzu pisaliśmy tu: Piękny dom w Józefowie. Nowoczesny salon, biała kuchnia. Zobacz rodzinne wnętrze!

5. Czarno-biała kuchnia z dodatkiem forniru

– W pewnym sensie w opozycji do poziomych pasów czerni i bieli w kuchni, wysoki prostopadłościan zabudowy otrzymał wykończenie z forniru o bogatym rysunku słojów. W ten sposób odpowiedzieliśmy tu na wyraźną u właścicieli potrzebę kontaktu z naturalnymi materiałami – mówi projektantka.

Rozwiązanie to ma jednak wymiar nie tylko estetyczny. Zabudowa ta kryje słup podtrzymujący podciąg oraz część AGD – lodówkę i piekarnik. Od tyłu z kolei, czyli w strefie wejściowej domu, mieści siedzisko i szafkę z butami. Całość zamknięta jest więc w tak spójną, syntetyczną formę. Ale to nie koniec kuchennych kontrastów. Zarówno z gładkimi powierzchniami zabudowy meblowej, jak i z ciepłem naturalnego drewna architekci zestawili betonową podłogę – nieco szorstką i dość chłodną w odbiorze.

Zdjęcie: Magdalena Łojewska, Vey photography

Projekt wnętrza: Patrycja Śliż, Jakub Flisiak, The Wall Pracownia Architektury, www.thewallarchitektura.pl

Więcej tu: Czarno-białe mieszkanie z Krakowa. Styl minimalistyczny rządzi!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także