Czarno-białe kuchnie. Najciekawsze pomysły architektów

Czarno-białe kuchnie. Najciekawsze pomysły architektów

Autor: Ewa Kozioł
05 wrz 2014 14:52

Elegancka, piękna, modna. Taka będzie kuchnia, jeśli postawimy na bieli i czerń. Ten duet warto zaprosić do swojego wnętrza.

Jeśli jeszcze nie wiecie jakie kolory wybrać do swojej kuchni postawcie na bieli i czerń. To zestaw, który sprawdzi się znakomicie zarówno w nowoczesnej aranżacji, jaki i bardziej klasycznej. Nada przestrzeni elegancki, stylowy klimat. I mamy pewność, że będzie nie tylko bardzo pięknie, ale i modnie. Duet bieli i czerni do lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Lubimy ten ponadczasowy, klasyczny zestaw kolorów i chętnie stosujemy go w swoich domach i mieszkaniach.

Jak łączyć biel i czerń w kuchni? Na wiele różnych sposobów. Trzeba tylko uważać, szczególnie w małej kuchni, aby z ilością czarnego koloru nie przesadzić. Bo zamiast uzyskać piękną, stylową aranżację, przytłoczymy pomieszczanie i w efekcie wyda się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto więc jako kolor dominujący wybrać biel, która optycznie powiększy wnętrze i doda mu lekkości. Czarny zastosujmy wówczas jedynie w dodatkach – sprawdzi się znakomicie.

Możemy wybrać białe meble (w połysku lub macie) i zestawić je z czarnym blatem na przykład wykonanym z granitu. To rozwiązanie dość często spotykane w pokazywanych przez nas projektach. Pamiętajcie, że w niewielkich przestrzeniach dobrze sprawdzą się fronty w połysku. Kolejny pomysły to meble w dwóch kolorach. Fronty górnej zabudowy mogą być białe, a dolnej czarnej. Ale czarny dobrze będzie prezentował się również jako akcent na ścianie.

Do tak stworzonej aranżacji kuchni śmiało możecie dodać kolorowe dodatki – czerwone, zielone, żółte, niebieskie, fioletowe (praktycznie dowolne), które pięknie ożywią przestrzeń. Szczególnie, jeśli postawimy na mocne, intensywne odcienie. To oczywiście rozwiązanie dla wszystkich, którym bieli i czerń w kuchni może wydać się nudna.

Ważne, aby w kuchni – zarówno małej, jak i dużej – zachować odpowiednie proporcje kolorów. Nie przesadzić ani z czarnym, ani z białym. Warto o tym pamiętać planując wystrój swojej kuchni.

Zobaczcie jakie pomysły na biały i czarny w kuchni mają architekci. W naszej galerii znajdziecie wnętrza, które Polacy pokochali.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także