×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Czy Twoja kuchnia jest gotowa na święta?

Czy Twoja kuchnia jest gotowa na święta?

Autor: www.neo24.pl
11 gru 2017 09:50
Aktualizacja: 24 gru 2017 13:07

Kuchnia jest sercem domu i tętni życiem przez cały rok, ale w czasie świąt Bożego Narodzenia staje się prawdziwym centrum dowodzenia. Spraw, aby to pomieszczenie stało się Twoim sprzymierzeńcem – partnerem, który wie czego potrzebujesz i zaoferuje Ci pomocną dłoń, gdy będziesz jej potrzebować!

Dla wielu z nas kuchnia jest sercem domu, miejscem, w którym rodzina gromadzi się na wspólne posiłki, w którym przyjmujemy naszych przyjaciół i znajomych. To miejsce, które napawa nas dumą, a jego wyposażenie traktujemy emocjonalnie. Warto jednak zrobić przedświąteczny rekonesans i spróbować spojrzeć na swoją kuchnię chłodnym okiem – czy jest dobrze zaplanowana, wyposażona i czy pracuje się w niej komfortowo? Czy Ty i Twoja kuchnia jesteście gotowi na przyjęcie kilkunastu osób na wigilijną kolację?

Wielkie zamrażanie
Pojemna chłodziarko-zamrażarka to duże ułatwienie zwłaszcza podczas świąt Bożego Narodzenia. Niestety nie wszyscy mamy tyle szczęścia (i miejsca w kuchni), żeby posiadać dużą lodówkę. Jeśli Twoja lodówka zbyt szybko się zapełnia, istnieją alternatywy. Postaraj się zamrażać nadmiarowe jedzenie. Nie zapomnij podzielić go na porcje przed zamrożeniem, aby później łatwo było je rozmrozić, podgrzać i szybko zjeść. Jeśli posiadasz balkon, możesz zwolnić miejsce w lodówce jego kosztem. Jeśli temperatura na zewnątrz jest niższa niż 5°C, balon jest doskonałym miejscem do przechowywania żywności, szczególnie tej o dużych gabarytach lub intensywnym zapachu. Upewnij się tylko, że jedzenie jest zapakowane w szczelne pojemniki.

Nowoczesne lodówki, takie jak SAMSUNG RB33 J3205 SA, zaprojektowane są tak, aby maksymalne wykorzystać przestrzeń wewnętrzną oraz dobrze zorganizować chłodzenie i mrożenie różnych grup produktów. Specjalna szuflada Fresh Zone pozwoli Ci prawidłowo przechować mięso i ryby. System ALL-Around Cooling równomiernie schłodzi każdą część lodówki, nawet wypełnioną po brzegi świątecznymi potrawami. Półka Easy Slide doskonale nadaje się do przechowywania ciast i wypieków, ponieważ wygodnie i stabilnie wsuwa się i wysuwa umożliwiając swobodne sięganie po produkty. Półka Easy Big Door Bin umożliwia bezpieczne przechowywanie większych przedmiotów po wewnętrznej stronie drzwi, dzięki czemu uwalnia przestrzeń i świetnie sprawdza się na większych przyjęciach. Zamrażalnik wyposażono w szerokie szuflady Full Open Box, które ułatwiają otwieranie, układanie i wyjmowanie produktów oraz pozwalają na maksymalnie wykorzystanie przestrzeni.

Siekanie, krojenie, ubijanie
Jeśli podczas przygotowań wigilijnych czujesz, że brakuje Ci rąk do pracy, skorzystaj z pomocy robota kuchennego. To urządzenie potrafi skrócić czas przygotowywania potraw do minimum. Robot kuchenny BOSCH MUM 58364 to doskonały pomocnik podczas świątecznej gorączki - idealnie nadaje się do przygotowywania posiłku dla całej rodziny. Jego 3,9-litrowa misa ze stali szlachetnej może pomieścić aż 1 kg mąki i pozostałe składniki o łącznej masie 2,7 kg. Wyposażony jest w bogaty zestaw końcówek: do zagniatania ciężkich ciast, do mieszania lekkich ciast i do ubijania, np. śmietany, białek i masy na biszkopt. Z kolei maszynka do mielenia pozwoli szybko przetworzyć mięso, ryby, sery, owoce i warzywa na pyszne kotlety, farsze czy pasztet świąteczny. Ogromnym ułatwieniem jest także przystawka Cube Cutter, która pokroi za Ciebie warzywa na sałatkę jarzynową lub inne dania z produktów pokrojonych w równiutkie kostki. Przy pomocy robota kuchennego przygotujesz wigilijną kolację w szybki i łatwy sposób! Spróbuj także utworzyć harmonogram gotowania, który pomoże Ci on uporządkować przygotowywanie dań. Jeśli możesz, przygotuj niektóre składniki wcześniej - np. warzywa możesz posiekać i przechowywać w lodówce.

Dobry piekarnik to połowa sukcesu przy przygotowywaniu dań wigilijnych. Podstawą jest funkcja termoobiegu, która pozwoli na równomierne pieczenie, bez przypalenia potraw. Z kolei piekarniki z funkcją pary pomogą Ci przygotować dania z chrupiącą skórką. Podczas pieczenia pamiętaj także o prawidłowej wentylacji – koniecznie używaj okapu włączonego na dużą prędkość ciągu.
Dobrym patentem na przyśpieszenie przygotowywania długo gotujących się potraw, takich jak zupy i gulasze, jest użycie szybkowaru. Dzięki temu urządzeniu czas przyrządzania potraw ulegnie skróceniu nawet o 70%. Dodatkowo dzięki szczelności pokrywy szybkowaru, zapachy nie rozniosą się po kuchni.

Wszystkie produkty znajdziesz w sklepie www.neo24.pl

Zaloguj się

Zobacz także