PARTNER PORTALU
Funkcjonalna kuchnia. Jak już urządzić? Dobre pomysły!

Funkcjonalna kuchnia. Jak już urządzić? Dobre pomysły!

Autor: Ewa Kozioł
11 sie 2021 13:24

Kuchnia musi być funkcjonalna, wygodna i estetyczna. Warto więc wybierać rozwiązania, które ułatwią nam urządzenie takiego wnętrza. W ofercie znajdziesz liczne systemy, które idealnie wpasują się w strukturę kuchni, czyniąc z niej profesjonalne atelier.

Dobrze przemyślana kuchnia musi skupiać się przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalnym zorganizowaniem przestrzeni. Dodatkowymi atutami może być nowoczesny i elegancki design nawiązujący do aktualnych trendów. 

Szuflady w kuchni

Idealną lokalizacją szuflady może być miejsce tuż pod płytą grzewczą. Tak bliska odległość od miejsca gotowania sprawi, że wszystkie potrzebne akcesoria można mieć na wyciągnięcie ręki. W dobrze wyposażonej szufladzie może znaleźć się blok na noże, uchwyt na folię aluminiową lub specjalistyczne sztućce do gotowania. Na pewno znajdzie się też miejsce na słoiczki z przyprawami, aby móc w każdej chwili dopieścić smak przygotowanych potraw.

Innym istotnym miejscem na pakowną i dobrze wyposażoną szufladę jest miejsce tuż przy wejściu do pokoju dziennego. Taka szuflada sprawdzi się idealnie na sztućce do spożywania posiłków.

Wygodne rozwiązania

Większe naczynia takie jak garnki zwykle sprawiają problem z umiejscowieniem ich, ale także w trakcie późniejszego ich wykładania z zagłębi kuchennych szafek. W przyjaznej kuchni Peka na tą domową trudność na pomoc przychodzi system Le Mans. Zapewnia on doskonałe przechowywanie, wyjmowanie i przegląd wszelkich większych naczyń kuchennych bez najmniejszych problemów. Le Mans odnajdzie swoje zastosowanie również w przechowywaniu małych sprzętów AGD. Dzięki systemowi wszystkie naczynia i sprzęty wyjeżdżają płynnie z szafki na zewnątrz za pomocą lekkiego ruchu ręki bez konieczności pochylania się.

Funkcjonalne i eleganckie

Funkcjonalne akcesoria mogą jednocześnie wyróżniać się stylem i elegancją. Idealnym przykładem jest linia koszy Arena. Kosze cechują się płaskim relingiem, który pozwala łatwo wstawiać i wyjmować naczynia o każdej wielkości i kształcie. Kosze są dostępne w wersji chromowanej, a każda z półek została powleczona powłoką antypoślizgową, która zapewnia stabilność przechowywania przedmiotów.

Małe szafki kuchenne

Niewielkie szafki kuchenne wcale nie muszą być niepraktyczne. System Snello przy pomocy koszyków o cienkich ściankach oraz magnetycznym podziałkom zorganizuje przestrzeń w szufladzie nawet o 20 cm szerokości. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie oliwy, olejów i różnych przypraw, bez ryzyka przesuwania się produktów podczas otwierania szuflady. Teraz gdy wszystkie potrzebne rzeczy do gotowania są zawsze pod ręką, można z przyjemnością oddać się kulinarnym pasjom.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także