Jadalnia w stylu slow life

Jadalnia w stylu slow life

Autor: ut
26 lis 2019 10:14

W odpowiedzi na pęd współczesnego świata narodził się nurt „slow life” stawiający na życie w spokoju, bez pośpiechu, ale i bez marnowania czasu na błahostki.

Nadchodzi okres jesiennej szarugi i długich wieczorów, kiedy to pogoda nie zachęca do spacerów i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wielu z nas odbiera ten czas jako przygnębiający i smutny. Można jednak wykorzystać go do wprowadzenia pewnych stałych zmian w stylu życia, bowiem specjaliści alarmują – nie potrafimy efektywnie wypoczywać. W odpowiedzi na pęd współczesnego świata narodził się nurt „slow life” stawiający na życie w spokoju, bez pośpiechu, ale i bez marnowania czasu na błahostki. Liczy się tu i teraz, a w nim z jednej strony dbanie o siebie – o samorozwój, psychiczny i fizyczny odpoczynek, z drugiej – uważność wobec świata zewnętrznego owocująca dobrym kontaktem i porozumieniem z najbliższymi.
Slow life nie wymaga szczególnej oprawy, a jedynie właściwego nastawienia, jednak dobre zorganizowanie domowej przestrzeni do wypoczynku, odpowiednie jej umeblowanie oraz zaopatrzenie w umilające życie gadżety pomaga osiągnąć pożądany stan relaksu i wewnętrznego spokoju.

Niewielki stolik kawowy i tapicerowane pufy mogą stać się codziennymi towarzyszami chwili wytchnienia przy filiżance aromatycznej kawy, ulubionej książce lub bieżącej prasie. Warto wygospodarować taką przestrzeń, która będzie służyć wyłącznie miłemu spędzaniu czasu nawet wtedy, gdy nie dysponujemy dużym metrażem. Niezwykle funkcjonalny kwadratowy stolik Corino został zaprojektowany tak, że cztery pufy mieszczą się idealnie pod blatem, dzięki czemu zyskujemy dużo powierzchni, gdy z nich nie korzystamy. Designerski gazetnik czy specjalny stojak na książkę z linii Corino będą przypominały, jak ważny jest nasz odpoczynek. Zastosowanie w nich barwionego szkła Antisol owocuje niepowtarzalnym efektem wizualnym. Stojak na wino i oryginalna lampka to wysublimowane dopełnienie aranżacji.

Do radosnego smakowania „tu i teraz” ważne jest też porozumienie i dobry kontakt z rodziną i przyjaciółmi. Nie da się go osiągnąć bez uważnego i pełnego empatii bycia z nimi na sto procent, bez pośpiechu i rozpraszania się. Nie do przecenienia są chwile spędzone razem przy stole – na posiłkach, grach planszowych czy budującej rozmowie. Rodzinne ciepło rozprzestrzeni się nawet w surowym klimacie loftowego wnętrza, a komfort wspólnemu przesiadywaniu zapewnią niebanalne tapicerowane krzesła i solidny stół na metalowych nogach, który możemy wydłużyć do 280 centymetrów.

Istotny wpływ na samopoczucie, poziom stresu i zadowolenia z życia ma także odpowiednio długi i spokojny sen. Zadbajmy o to, by do przestrzeni sypialni nie zabierać ze sobą zadań z pracy lub szkoły, a skupić się wyłącznie na zorganizowaniu optymalnego wypoczynku. Na pewno na jakość snu wpłynie piękne, szerokie łóżko z wygodnym materacem. Pełen luksus i znakomite samopoczucie zapewnią dodatkowe elementy wyposażenia jak praktyczna ławeczka i podświetlany zagłówek pokryty dekoracyjną tkaniną w łóżku z kolekcji Corino lub oświetlenie spodu łóżka z czujnikiem ruchu w modelu Sempre.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także