PARTNER PORTALU
Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią?

Jak urządzić nowoczesny salon z jadalnią?

Autor: ut
27 sie 2019 13:03

Jadalnia w osobnym pomieszczeniu to już dziś rzadkość. Częściej decydujemy na „wstawienie jej” do salonu. Takie rozwiązanie sprawia, że w mieszkaniu jest wygodniej i nowocześniej.

Wiele osób podczas remontu postanawia wyburzyć ścianę, by zamiast małego, nieustawnego pokoju, w którym dotąd upychało się stół z krzesłami, uzyskać otwartą przestrzeń. Robi się od razu jaśniej, przestronniej, ładniej. Można zaaranżować nowoczesny pokój dzienny z wydzieloną strefą jadalnianą.

Przestrzenie te, choć odrębne, powinny się równocześnie przenikać. Aby ten cel osiągnąć, z pomocą przychodzą odpowiednio zestawiona kolorystyka ścian i podłogi, zróżnicowane oświetlenie, dywany, dodatki. Stworzenie spójnej, harmonijnej całości ułatwiają meble z jednej linii, a także wybrany nurt wnętrzarski.
Sercem części jadalnianej będzie oczywiście stół. Jeśli lubimy organizować uroczystości dla większej liczby osób, powinien mieć co najmniej 270 cm. Dobrym rozwiązaniem są modele rozsuwane, jak stół z kolekcji Bari firmy Mebin, który po rozłożeniu ma długość 355 cm i wspiera się na ośmiu solidnych nogach. To mebel o głębokiej barwie dębu burgundzkiego, z którym ładnie korespondują krzesła Roma w równie ciemnej tonacji, dostępne w wersji z podłokietnikiem lub bez niego, albo designerskie Ibiza w kontrastowej, jasnej kolorystyce.

Inną ciekawą propozycją jest stół na nodze kolumnowej, który po rozłożeniu ma 360 cm. Do modelu z kolekcji Sempre w kolorze rustikal i brązu antycznego idealnie pasują krzesła o ciemnej tkaninie obiciowej. To linia, która doskonale wpisuje się w modny nurt współczesnej klasyki, pełnej umiaru, harmonii i naturalnego piękna, a równocześnie świetnie odnajduje się w modnym nurcie industrialnym z jego powierzchniami naśladującymi beton, dodatkami niczym z hal fabrycznych, wszechobecną bielą i szarościami.

Osoby zdecydowane na loft powinny zainteresować się kolekcją, w której znajdą meble dedykowane właśnie temu stylowi. Stoły Prime I czy Moka I z serii PIK z wsadami dokładanymi, na charakterystycznych metalowych stelażach, można rozłożyć na 280 cm. Zaprojektowano do nich minimalistyczne krzesła PIK I z wysokimi oparciami i efektownymi nogami.

W strefie dziennej nie może zabraknąć kącika wypoczynkowego ze stolikiem kawowym i szafką RTV. Umowną granicę przestrzeni relaksacyjnej wyznaczy na przykład dywan i jedna ze ścian pomalowana na nieco inny kolor. Dużą rolę odgrywa też oświetlenie – mocniejsze w jadalni, dyskretniejsze, bardziej nastrojowe w części wypoczynkowej.

W salonie przydają się meble do przechowywania – komody, witryny, szafki z barkiem, szafki RTV – dzięki którym łatwiej utrzymać porządek. Bryły są wyposażone w LED-owe podświetlenie półek i piękne przeszklenia, tym samym oprócz tego, że pozwalają zapanować nad licznymi przedmiotami, pełnią też funkcję dekoracyjną.

Jeśli dysponujemy niedużym metrażem, pomyślmy o ławostole albo rozkładanej regulowanej ławie, by szybko móc przemienić pokój dzienny w wygodną jadalnię. Zarówno w kolekcjach Bari, Sempre, jak i PIK dostępne są nowoczesne ławostoły wyposażone w pneumatyczny podnośnik, z blatami rozsuwanymi na długość 218 cm.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także