PARTNER PORTALU
Jak wybrać kuchnię idealną?

Jak wybrać kuchnię idealną?

Autor: ut
08 lip 2019 11:03

Meble wybieramy na lata, także do kuchni. Musimy czuć się tu dobrze, wygodnie, nie mogą nas szybko znudzić.

Istotne jest, jak dużo czasu chcemy spędzać w kuchni. Czy ma być funkcjonalna czy tylko ozdobna? Będziemy tam spożywać posiłki czy także je przygotowywać? Codziennie czy tylko od święta? Jedyne, co nas może ograniczać to budżet. Jednak jest kilka prostych prawd, o których powinniśmy pamiętać.

Po pierwsze stylistyka, jaką chcemy uzyskać – tradycja czy nowoczesność? Rustykalna a może prowansalska? Połączenie stylów? Egzotyczne bądź szklane fronty? Czy może chromowana stal lub aluminium?

Charakter wnętrza podkreśla podłoga i kolory ścian, musimy więc wybrać je przed decyzją o meblach i ich kolorystyce.

Wielkość i ustawność pomieszczenia: decydujemy się na gotowy zestaw mebli bądź modułowy, z elementami do własnej aranżacji.

Kolorystyka: jasna czy ciemna? Mat czy połysk? Postawmy na to, w czym dobrze się czujemy, zróbmy wizualizację z projektantem w sklepie, porównajmy zalety i wady.

Wybieramy fronty szafek – zwróćmy uwagę na właściwy materiał, przede wszystkim wytrzymały, odporny na zabrudzenia, wilgoć i uderzenia.

Na blacie z kolei kroimy, siekamy, stawiamy gorące garnki – musi być odporny na wysoką temperaturę, wilgoć, zarysowania i wszelkie zabrudzenia, łatwy do utrzymania w czystości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także