×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jakość i prestiż – wyjątkowe stoły dla koneserów

Jakość i prestiż – wyjątkowe stoły dla koneserów

Autor: Urszula Tatur
15 sty 2018 13:06

Stół to mebel, który pełni nie tylko funkcję użytkową, ale ma też znaczenie symboliczne. Skojarzenia jakie budzi to trwałość, stabilność, jedność, bowiem to przy stole rodziny gromadzą się na posiłki i rozmowy, a politycy i partnerzy biznesowi prowadzą dyskusje i negocjacje.

Wyjątkowy design stołów Prestige marki MEBIN, jak również ich stabilna i mocna podstawa sprawiają, że mebel ten staje się symbolicznym i dosłownym oparciem podczas ważnych spotkań i uroczystości. Istotny udział elementów stalowych w solidnej konstrukcji pozwala na uzyskanie blatu niebagatelnych rozmiarów – aż do 290 centymetrów po rozłożeniu. Osiem niepowtarzalnych wzorów możemy pogrupować według kształtu podstawy. Modele ST1, ST2 i ST5 zostały osadzone na stalowo-drewnianej kolumnie w kształcie litery X, od najmasywniejszej (ST1) do najlżejszej (ST5). Podstawa stołów ST7 i ST7R to fantazyjna litera Z, a modeli ST3 i ST4 odwrócona litera T.

Wyjątkowy kształt ma kolumna wzoru ST6, którą wyróżniają metalowe rurki osadzone w drewnianych podporach. Barwę blatu wybierzemy spośród aż 6 wariantów. Są to brąz, dąb naturalny, orzech, orzech amerykański, orzech antyczny i palisander Rio. Stalowa noga dostępna jest w kolorze antracytu, czarnym i miedzianym, z wyjątkiem bardzo oryginalnego modelu ST7R – wykończenie jego kolumny przypomina dekoracyjną powierzchnię pokrytego korozją metalu. Prosty, surowy design stołów Prestige oraz ich rozmiar sprawiają, że wymagają rozległego wnętrza i dużej przestrzeni. Tylko w takim otoczeniu w pełni wyeksponują swoje walory. Najlepiej wpisują się w styl industrialny, także ze względu na obecne stalowe elementy, kolorystykę i ciężar.

Stół nie musi służyć wyłącznie do spożywania posiłków. Jeżeli, zgodnie ze stylem panującym w pomieszczeniu, umieścimy nad nim żarówki w drucianej oprawie lub zupełnie jej pozbawione, stanie się wspaniałym miejscem do pracy. Stoły Prestige przeznaczone są również do biurowych sal konferencyjnych, stając się nie tylko ich podstawowych wyposażeniem, ale też ozdobą i – jak sama nazwa wskazuje – wyznacznikiem prestiżu firmy. Świetnie zaprezentują się w każdym nowoczesnym wnętrzu, pod warunkiem, że będzie ono obszerne i urządzone w sposób minimalistyczny i raczej surowy.

Dla osób lubiących masywne stoły, ale preferujących bardziej przytulne i tradycyjne, choć nowoczesne rozwiązania, godnym polecenia jest stół Corino posadowiony na cokole. Jest on elementem kolekcji, pozwala więc na urządzenie całego wnętrza innymi bryłami z zestawu, przez co uzyskamy jednolity, spójny wystrój. Mebel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: jasnej (dąb naturalny) i ciemnej orzechowej. Rozsuwany blat możemy wydłużyć ze 160 do aż 360 centymetrów i to bez większego trudu, dzięki zastosowaniu synchronicznych prowadnic. Niepospolite wzornictwo i jakość wykonania stołów Prestige stają się wyznacznikiem stylu, którego myślą przewodnią jest czyste, proste, surowe piękno.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także