PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni. 12 modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Kolor w kuchni. 12 modnych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Autor: Urszula Tatur
04 marz 2021 12:12

Jaki kolor do kuchni? W tym sezonie stawiamy na chłodne zielenie i różne odcienie niebieskiego. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i stylowych wnętrzach.

Wszyscy wiemy, jak ogromne oddziaływanie mają na nas kolory, które znajdują się wokół nas. Możemy puścić przecież wodzę fantazji i stworzyć kolorowe, wyjątkowe kuchenne pomieszczenie, które będzie napawało nas dobrą energią. Chcąc nadać kuchni wrażenia czystości i chłodu powinniśmy wybrać kolor niebieski i jego odcienie. Pragnąc zaś podkreślić bliskość i więź z naturą sięgnijmy po zieleń. Dla osób, które potrzebują energii najlepsze będą odcienie różu i czerwieni. Jeśli zależy nam na ociepleniu kuchennego wnętrza, to warto postawić na pomarańczowe i żółte barwy. Subtelności natomiast, nadadzą naszemu pomieszczeniu fiolety.

Zobacz też: Kuchnia z jadalnią. 12 pomysłów do bloku. Zobacz zdjęcia!

Obecnie do najmodniejszych kolorów w naszych wnętrzach należą zielenie i różne odcienie niebieskiego. To odcienie z chłodnej palety barw. Zimne kolory pozwalają się wyciszyć i zrelaksować. Są idealne wszędzie tam, gdzie chcemy odpocząć i złapać oddech. Wiele osób decyduje się na chłodne kolory w kuchni – pozwalają się one skupić na przygotowywaniu posiłków i nie rozpraszają naszej uwagi. Kolor zielony i niebieski idealnie pasują do metalowych i drewnianych mebli. Możemy zastosować je na zasadzie kontrastu lub takiej samej tonacji. Zimne kolory na ścianach pasują zarówno do kuchni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Czytaj także: Mała kuchnia. Podpowiadamy jak urządzić. Dużo pięknych zdjęć!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także