PARTNER PORTALU
Kolor w kuchni: 12 pomysłów na modne wnętrze. Piękne projekty!

Kolor w kuchni: 12 pomysłów na modne wnętrze. Piękne projekty!

Autor: Ewa Kozioł
26 kwi 2021 14:09

Czy kolor w kuchni to dobry pomysł? Zdecydowanie tak! Zielony, niebieski, żółty. Jaki zatem kolor wybrać do kuchni? Zobacz kilka fajnych aranżacji z polskich domów i mieszkań.

Kolor w kuchni to idealny sposób na ożywienie stonowanej, spokojnej aranżacji wnętrza. Wyraziste barwy, ale także te nieco delikatniejsze mają same zalety. Prezentują się pięknie i sprawią, że kuchnia będzie efektowna, oryginalna i pełna dobrej energii. Nadadzą jej wyjątkowego charakteru. Kolory mają swój niepowtarzalny urok i warto wykorzystać go w kuchni. 

Kolory w kuchni: jakie wybrać?

Do swojej kuchni możesz wybrać każdy kolor. Najlepiej zdecyduje się na ten, który lubisz. Ważne, aby kolor w kuchni zastosować w odpowiednich proporcjach. Trzeba przemyśleć czy ma być on jedynie dodatkiem, czy raczej będzie stanowił bazę całej aranżacji. To ważne, bo o ile kolorowe gadżety bardzo łatwo wymienisz na inne to już meble mogą stanowić nieco większy problem.

Jeśli chcesz, aby twoja kuchni była pełna energii, życia postaw na kolor czerwony, który jest mocny i bardzo energetyczny. Będzie pasował do bieli, szarości, czerni oraz drewna. Nie jest to jednak rozwiązanie polecane dla wszystkich. Pamiętaj o tym! Bardziej przytulny, ciepły klimat wprowadzi do kuchni kolor pomarańczowy oraz kolor żółty w różnych odcieniach i nasyceniach. Te barwy możesz łączyć w wieloma różnych materiałami oraz z bielą, beżami i szarościami.

Urządzając kuchnią sięgnij też po kolor niebieski oraz kolor zielony (dający poczucie bliskości z naturą). Wprowadzą one do kuchni spokój i równowagę. Niebieski i zielony mają bardzo dużo odcieni. Jasne, ciemne, zimne, ciepłe, bardziej delikatne lub bardziej intensywne. Każdy z nich idealnie sprawdzi się w kuchni. Kolor zielony świetnie łączy się z bielą, szarościami, brązem oraz żółtym czy drewnem. Kolor niebieski możesz z kolei zstawić z bielą, subtelnymi szarościami, drewnem oraz metalowymi dodatkami. Do kuchni możesz również wybrać spokoje pastele oraz jasne fiolety. Takie wnętrze będzie schludne i na pewno eleganckie.

Kolorowe ściany, kolorowe meble

Jeżeli zdecydujesz się na żywe, intensywne kolory w kuchni, dokonaj wyboru pomiędzy dwoma głównymi składowymi: mebli lub ścian. Wybierz jedno albo drugie. Zarówno kolorowe meble, jak i ściany najlepiej zestaw z bielą, beżami, jasnymi szarościami, dzięki czemu całość będzie prezentowała się bardzo ładnie.

Nie rezygnujmy z kolorowych dodatków. Mocne, żywe barwy w tej roli sprawdzą się idealnie i nadadzą przestrzeni indywidualnego charakteru. I co ważne – jak ci się znudzą to szybko i przy niedużych nakładach finansowych możemy wymienić je na nowe. W przypadku mebli lub ściana nie będzie to już taka prosta sprawa. I na pewno będzie też bardziej kosztowna.

Polecamy także Kuchnia z wyspą: 15 pomysłów do małych i dużych wnętrz. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także