PARTNER PORTALU
Kolorowe meble kuchenne. Zobacz co wybierają Polacy

Kolorowe meble kuchenne. Zobacz co wybierają Polacy

Autor: Anna Sołomiewicz
12 sty 2015 08:39

Intensywna czerwień, soczysta zieleń, a może Marsala, okrzyknięty kolorem roku 2015? Meble kuchenne nie muszą być wyłącznie białe. Zobaczcie jakie kolory wybierają Polacy.

Już od kilku lat Polacy najchętniej urządzają kuchnie w swoich domach na biało. Biel ma bez wątpienia szereg niezaprzeczalnych zalet, od optycznego powiększenia wnętrza po uniwersalność koloru.

Niekiedy jednak warto sięgnąć po nieco barwniejsze elementy. Kolor w kuchni potrafi ożywić wnętrze, dodać nam zastrzyk energii, a przede wszystkim... pozwoli wyróżnić się na tle popularnych, białych aranżacji. 

Jednym ze sposobów na wprowadzenie kolorystycznych akcentów do przestrzeni naszej kuchni jest dobór mebli w kolorze. Tutaj do wyboru mamy kilka opcji. Możemy zdecydować się, na przykład, jedynie na pas kolorowych górnych szafek, zestawionych z tradycyjną bielą lub drewnem szafek dolnych. Meble w tradycyjnych kolorach możemy urozmaicić barwnymi, szklanymi frontami. Ciekawie prezentować się będzie także kolorowa, wysoka zabudowa towarzysząca białym meblom kuchennym lub szafkom z drewnianym dekorem. 

Na ciemne, mocne kolory w kuchni decydujmy się wtedy, gdy dysponujemy większym metrażem. Małe, wąskie pomieszczenia polubią delikatne, pastelowe barwy lub kolory rozświetlające wnętrze. Dobierając kolor do kuchni warto zainteresować się wpływem poszczególnych barw na nasze samopoczucie. Czerwień, na przykład, skutecznie zaostrzy apetyt!

W naszej galerii prezentujemy wnętrza polskich domów. Zobaczcie jakie kolory mebli kuchennych wybierają inni!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także