Kuchnia ciepła i przytulna. Zobaczcie wnętrza z polskich domów

Kuchnia ciepła i przytulna. Zobaczcie wnętrza z polskich domów

Autor: Ewa Kozioł
03 lip 2014 15:58

Jasne kolory i styl klasyczny to doskonałe połączenie. W kuchni sprawdzi się znakomicie. Nada jej ciepły, przytulny, ale i elegancki charakter.

Kuchnia w klasycznym stylu często kojarzy się z ciemnymi kolorami, które przygaszają wnętrze czyniąc je ciężkim, zaciemnionym, jak również z mocno dekoracyjnymi elementami czy licznymi zdobieniami. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy z takiego wystroju rezygnować. I nie rezygnujemy. Bo przecież czasem wystarczy zmienić kolor szafek na jasny beż czy biel by nadać wnętrzu zupełnie inny charakter. 

Architekci wnętrz projektując kuchnie w klasycznym stylu często sięgają właśnie po jasną paletę kolorów. Doskonale wiedzą, że dzięki temu uda się uzyskać naprawdę fajny i ciekawy efekt. 

Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze. Nadadzą mu również lekkości i świeżości, nawet jeśli zdecydujemy się na stylizowane meble czy dekoracyjne dodatki. Nie będzie ciężko i mało przytulnie. Wręcz przeciwnie. Kuchnia stanie się jasna, ciepła i elegancka. Ciemne kolory doskonale sprawdzą się natomiast w dodatkach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także