×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kuchnia na poddaszu: 12 pomysłów na jej urządzenie

Kuchnia na poddaszu: 12 pomysłów na jej urządzenie

Autor: Katarzyna Masłowska
01 gru 2017 07:01
Aktualizacja: 05 gru 2017 10:28

Wiele osób lubi wyzwania, dlatego decyduje się na kuchnię pod skosami. Jak urządzić takie pomieszczenie aby było funkcjonalne, ładne i wygodne? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Coraz więcej osób rezygnuje z drugiego piętra wybierając poddasze. Nietypowy układ ścian sprawia, że mamy całkiem inne możliwości – szczególnie jeśli chodzi o stworzenie niebanalnej aranżacji. Tego typu pomieszczenie jest samo w sobie wyzwaniem, jednak nie zniechęca to niektórych do działania. 

Skosy w kuchni to wiele nowych możliwości, ale też...

Skosy początkowo mogą wydawać się problemem, jednak tak naprawdę umożliwiają one nowatorską, zupełnie inną i całkowicie nietypową formę aranżacyjną kuchennych wnętrz. Skosy potrafią urozmaicić wnętrze i dają pretekst to zabawy kolorami i przestrzenią. Oczywiście, kuchnia urządzana w pomieszczeniu skośnym jest niełatwym wyzwaniem, jednak z pewnością dobrze przemyślana i dopracowana aranżacja będzie prezentować się świetnie i wprowadzać w zachwyt wszystkich naszych gości.

Zobacz także: Wąska kuchnia: 20 praktycznych aranżacji

Jedno jest pewne – kuchnia ze skosami jest ogromnym wyzwaniem i nie jest to takie proste, jak urządzanie 'zwykłej' kuchni – o ile oczywiście projektowanie pomieszczenia kuchennego można określić jako łatwe czy proste. Oczywiście nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z pomysłu kuchni na poddaszu, jednak należy się trzymać kilku ważnych kwestii...

Najważniejsze jest okno

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem kuchni, która znajduje się na poddaszu jest okno. Światło dzienne wprowadzi do naszej kuchni świeżość, blask, a także specyficzną atmosferę, której nie da się zastąpić sztucznym światłem. To właśnie bardzo często okno, a szczególnie światło i powietrze sprawiają, że chce się przebywać w tym pomieszczeniu.

Jeśli więc decydujemy się na kuchnię na poddaszu, to wybierzmy najlepiej doświetloną przestrzeń. Przez duże okno będzie nam wpadać dużo światła, przez co pomieszczenie będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. Oczywiście we wszystkim powinien być zachowany umiar – zbyt ostre światło może nam utrudniać codzienną pracę, dlatego najlepiej jeżeli nasze okna będą wychodzić na północ lub na wschód.

Jakie meble na poddasze wybrać?

Poddasze towarzyszy zazwyczaj nowoczesnym mieszkaniom, dlatego najlepiej pasują do nich nowoczesne meble. Chodzi już nie tylko o modę czy aktualnie panujące trendy, ale przede wszystkim o aspekty praktyczne. Im mniej zdobień, tym lepiej. Najlepiej zdecydować się na , dzięki czemu nasza kuchnia nabierze lekkości.

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

Pomieszczenia na poddaszu charakteryzują się mniejszą przestrzenią, niż pozostałe, dlatego szczególnie ważne jest dokładne rozplanowanie kuchennej zabudowy. Mniejsza ilość szafek musi pomieścić wszystkie sprzęty i akcesoria. Dolne szafki najlepiej umieścić pod skosem, tuż przy ściance kolankowej lub prostopadle do niej. Takim sposobem maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń.

Jeżeli chodzi o sprzęty AGD, to najbardziej wymagająca jest lodówka. Należy umieścić ją w miejscu o największej wysokości. W takiej kuchni warto zmniejszyć ilość sprzętów do minimum, dlatego warto zdecydować się na urządzenia 2 w 1. Powinniśmy tak umieścić sprzęty, aby podczas gotowania nie zawadzać o skosy głową.

Jeśli chodzi o okap kuchenny najwygodniejszym, a zarazem najbardziej efektownym rozwiązaniem jest wyspa kuchenna. Do wykonania tego zdania świetnie sprawdzą się okapy wyspowe marki Velge. Okap Velge VICH 3114.1 X ISLAND z zastosowaniem oświetlenia LED doskonale sprawdzi się nie tylko jako świetnie urządzenie kuchenne, ale również jako dodatkowe źródło światła w ciemnym pomieszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone w pilot, a co za tym idzie, korzystanie z niego staje się luksusem. Okap ten może być wykorzystany w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni.
źródło: Velge

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także