×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia w bloku. 10 świetnych wnętrz z polskich domów. 20 zdjęć!

Kuchnia w bloku. 10 świetnych wnętrz z polskich domów. 20 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
01 lip 2022 08:32
Aktualizacja: 06 lip 2022 13:34

Jak urządzić kuchnię w bloku? Mamy dla was 10 świetnych projektów z polskich domów i mieszkań. Zobaczcie pięknie i wygodnie urządzone kuchnie w bloku o różnym metrażu.

  • Niebieska kuchnia w bloku.
  • Przytulana kuchnia w bloku.
  • Elegancka kuchnia w bloku.
  • Nowoczesna kuchnia w bloku.

1. Niebieska kuchnia

Projekt kuchni przywodzi na myśl minimalizm z delikatnym kolorystycznym twistem. Czarne detale dodają charakteru ciepłym, drewnianym elementom i spokojnym odcieniom koloru niebieskiego. Zabudowa kuchenna tworzy kojące dla oczu tło, z którym świetnie współgrają dębowe wykończenia desek podłogowych, szlachetnej linii stołu Avangarde z polskiej manufaktury Miloni z ciekawą linią blatu i oskrzyni, podciętych w niesymetrycznym podziale. 

Wszystkie szafki kuchenne celowo zaprojektowano bez dodatkowych faktur i uchwytów, co sprawiło, że wnętrza mają jeszcze więcej harmonii i minimalistycznego sznytu. Dla podkreślenia loftowego charakteru wnętrza, nad wyspą powstała konstrukcja z metalu, która służy jako półka na wino, kryjąc w sobie okap wyspowy wykonany ze szkła.

Zdjęcie: Marta Wołosz-Molenda, pracownia fotografii Positiff

Autorka projektu: Maja Śmichura, pracownia Architektury Wnętrz Deer Design, www.deerdesign.pl

Czytaj więcej: Piękne mieszkanie na Pradze w Warszawie. Niebieska kuchnia, czarne lamele w salonie!

2. Przytulna kuchnia

Kuchnia znajduje się w 55-metrowym mieszkaniu. Została zaprojektowana dla młodej singielki, studentki ostatniego roku. Jest delikatna, wysmakowana i kobieca. Pastelowe kolory, welurowe obicia mebli oraz kobiece dodatki nadają jej przytulny charakter. Nie zabrakło tu jednak także bardziej wyrazistych elementów. Tapeta o pięknym, geometrycznym wzorze zdobi ścianę w części jadalnej.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Otwarcie holu na salon z aneksem oraz przeniesienie zabudowy na przeciwległą ścianę sprawiło, że kuchnia stała się znacznie przestronniejsza. Spotkania przy kawie w takim otoczeniu to prawdziwa przyjemność.

Autorzy projektu: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesna kuchnia, łazienka z prysznicem!

3. Elegancka kuchnia

Kuchnia jest bardzo pojemna i funkcjonalna. Zapewnia sporo blatu roboczego i miejsca na przechowywanie. Fronty i wyspa, podobnie jak zabudowa biblioteki, wykonane zostały z litego drewna. Biel i czerń nadają kuchni eleganckiego charakteru. Stylowa zabudowa jest bardzo spójna i idealnie pasuje do aranżacji salonu. 

Zdjęcie: Natalia Kaczmarek Inkadr

Jasną przestrzeń ożywiają zielone hokery ustawione przy wyspie. Granicę między częścią kuchenną a jadalnią stanowi witryna znajdująca się na blacie. W jadalni na tle mocnej tapety z motywem kwiatowym znakomicie prezentuje się prosta lampa Umagedesign wisząca nad stołem. Łączy klasykę z nowoczesnością.

Autorka projektu: Daria Przewłócka, www.dariaprzewlocka.pl

Więcej: Mieszkanie w Gdańsku: eleganckie i nowoczesne. Piękne, rodzinne wnętrze!

4. Kuchnia połączona z salonem

58-metrowe mieszkanie to dwie kondygnacje – na dole znajduje się wpólna część salonowo-kuchenna. Na ścianach znalazł się tu tynk naturalny, natomiast podłogę pokrył beton. Nie brakuje tu też wyjątkowego designu. Nad wyspą wisi wielokrotnie nagradzana lampa TRN polskiej marki Pani Jurek. Trójwymiarowe obiekty inspirowane malarstwem Tarasina mają prostą kaligraficzną formę, idealnie pasującą do tego wnętrza. Kluczowym elementem dolnej kondygnacji, który przykuwa 

Zdjęcie: Maciej Kulig

Autorka projektu: arch. Magdalena Daszkiewicz, pracownia Przestrzenie, www.przestrzenie.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 60-metrowe mieszkanie dla dwojga. Salon na dole, sypialnia na górze!

5. Nowoczesna kuchnia

Salon, kuchni i jadalnia tworzą wspólną, otwartą strefę dzienną. Jest tu miejsce na spokojny odpoczynek przy dobrym filmie czy wspólne gotowanie. Przestrzeń wypoczynkową od kuchni oddziela wyspa wykończona w całości (blat oraz fronty szafek) szarym spiekiem kwarcowym. Całość wygląda minimalistycznie, ale i bardzo efektownie. Okap został wbudowany wyspę (wysuwa się z wyspy, gdy jest potrzebny), dzięki czemu nad wyspą znalazło się miejsce na metalowo-szklaną konstrukcję dekoracyjną z półkami.

Zdjęcie: pracownia TK Architekci

Autorki projektu: Natalia Teixeira, Kasia Beresińska, pracownia TK Architekci, www.tkarchitekci.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 100-metrowe mieszkanie w Warszawie. Mech na ścianie w salonie!

6. Biała kuchnia

Strefę dzienną tworzy salon wraz z otwartą kuchnią. Między obiema częściami zaznaczono wyraźną granicę. Monochromatyczna, nieskazitelna, biała kuchnia niemal wtapia się w ścianę. Jej największą ozdobą jest podłoga wyłożona konglomeratem z subtelnymi przeżyleniami. W salonie króluje natomiast elegancja i ciepłe kolory ziemi, z jednym wyjątkiem w postaci ciemnoniebieskiej sofy. Architekt zastosował tu ciekawy zabieg, który ociepla wnętrze – sufit pokryto tapetą imitującą drewno. Podłogę z kolei zdobi francuska jodełka. 

Autor wnętrza: Karol Ciepliński, pracownia Blackhaus, www.blackhaus.co

Czytaj więcej: Mieszkanie dla dwojga. Zobacz jak urządzono 53 mkw!

7. Jasna kuchnia z wyspą

Wyspa jest nie tylko sercem kuchnia, ale i całego mieszkania. Właścicielka na co dzień nie potrzebowała dużego stołu, dlatego z wyspą zintegrowany został stół śniadaniowy wsparty na szklanym podparciu. W razie potrzeby można go wydłużyć i wówczas obsłuży on każdą imprezę. Szklane podparcie nadaje wnętrzu lekkości i przestronności nie zajmuje też dużej ilości miejsca, która jest tu na wagę złota. Nad wyspą umieszczony został okap dekoracyjny oraz podwieszana, spawana półka, które wspólnie tworzą ciekawą kompozycję.

Zdjęcie: Mikołaj Dąbrowski

Zabudowa meblowa w kolorze taupe z delikatną wyfrezowaną ramką doskonale wpisuje się w salonową aranżację. Liczne szafki i szuflady otwierane bezuchytowo oferuję sporo miejsce na przechowywanie, dzięki czemu nic nie musi pozostawać na widoku. Całość spacja drewniany blat zastosowany w głównej części kuchni i na stole śniadaniowym oraz blat wyspy wykonany z materiału z powłoką anti-finger.

Autorka projektu: Karolina Poniatowska, KOKA pracownia, www.kokapracownia.com

Czytaj więcej: Nowoczesne 50-metrowe mieszkanie. Piękne wnętrze. Zobacz zdjęcia! 

8. Kuchnia z półwyspem

Salon połączony z kuchnią to prostokątne pomieszczenie z taflami okien balkonowych na jednym końcu i konstrukcją mebli kuchennych po przeciwnej stronie. Założeniem projektowym było takie stylistyczne połączenie dwóch funkcji pomieszczenia, aby nie powstawał dysonans w odbiorze wnętrza, a jednocześnie by zapewniało ono komfort – dlatego kuchenne meble są bardzo salonowe. Elegancka matowa czerń lakierowanego MDF’u na frezowanych w paseczki frontach, złoto lamp i okapu architekt połączyła za pomocą odcienia dębu podłogi i dębowych frontów. 

Zdjęcie: Karol Kleszyk, Promo Focus

Stół jadalniany ustawiony przy półwyspie łączy kuchnię z salonem, a wykonane na zamówienie krzesła pokryte tą samą welurową tkaniną co kanapa, tworzą urocze połączenie. Na ścianie w kuchni za złotym okapem, zamocowany został spiek marmurowy z lustrzanym odbiciem rysunku marmuru calacatta, co stanowi bardzo eleganckie połączenie. 

Autorka projektu: Agnieszka Tarnawska, Tarna Design Studio, www.tarna-ds.com

Więcej o tym mieszkaniu: Eleganckie, nowoczesne wnętrze. Piękne mieszkanie w Krakowie!

9. Kuchnia w czarno-białym kolorze

W kuchni rządzi elegancki, klasyczny duet czerni i bieli. Na lakierowanych frontach szafek wyjątkową efektownie prezentują się frezy oraz górne cokoły w postaci ozdobnej listwy profilowanej, której kontynuacja pojawia się w korytarzu i salonie. Dzięki temu mamy poczucie spójności. Przysłowiową „kropkę nad i” stanowią złote uchwyty i płytki z kamiennym wzorem a’la marmur.

Żeby jednak nie było zbyt elegancko architekt całość przełamała blatem w optyce drewna i czarną ścianą – malowaną farbą tablicowo-magnetyczną. To takie rozwiązanie 2w1 – praktyczne i ciekawe miejsce na pamiątkowe magnesy z wakacyjnych wojaży.

Autorka projektu: Ewa Ksobiak-Kubacka, EKK Pracownia Projektowa, ww.ekkpracowniaprojektowa.pl

Więcej o tym mieszkaniu: Klasycznie i nowocześnie. Piękne 50-metrowe mieszkanie w Bydgoszczy!

10. Mały aneks kuchenny

Aneks kuchenny został urządzony w miejscu oryginalnie przewidzianym przez dewelopera na kuchnię, ale nie wszystkie sprzęty AGD udało się w nim zmieścić. Aby maksymalnie zwiększyć ergonomię tego miejsca i jednocześnie nie przytłoczyć go nadmiarem zabudowy, lodówkę i piekarnik przeniesiono do korytarza i umieszczono w wysokiej zabudowie.

Zdjęcie: Diana Bagińska, Agata Glińska

W kuchni udało się zamontować dość duże blaty robocze. Zabudowana jest tylko dolna część aneksu, wyposażona w wygodne i pojemne półki cargo, a nawet zmywarkę. Oprócz ukrytej za wąską ścianką pojedynczej szafki z czarnym matowym frontem i okapem zrezygnowano z górnej zabudowy. Dłuższa ściana nad blatem jest wolna. Górą poprowadzona jest rura gastronomiczna, która nie tylko nie została w żaden sposób zamaskowana, ale pomalowano ją za złoto, nadając jej charakter dekoracyjny i nawiązując do dodatków tym samym kolorze..

Autor projektu: Mateusz Czeczko, Czeczko Design Studio, www.czeczko-design.com

Więcej o tym mieszkaniu: Małe mieszkanie: piękne i wygodne. Dobrze urządzone 32 metry!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także