PARTNER PORTALU
Kuchnia w ciemnych kolorach: piękna i modna

Kuchnia w ciemnych kolorach: piękna i modna

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
11 wrz 2020 13:26

Do swoich kuchni coraz śmielej wprowadzamy czerń i odcienie szarości. I to nie tylko w postaci dodatków, ale i na pierwszym planie.

Po latach dominacji bieli, w kuchennych aranżacjach przyszedł czas na odcienie znacznie ciemniejsze. Czerń, antracyt, grafit i inne odcienie szarości pojawiają się nie tylko we wnętrzach zupełnie nowoczesnych np. w postaci nadal modnego betonu, ale również i w tych bardziej tradycyjnych. I w obu przypadkach mogą wyglądać świetnie. 

Ciemna dodatki

Najprostszym i chętnie realizowanym w praktyce pomysłem jest wprowadzenie ciemnych barw w postaci dodatków. Czarne uchwyty i ozdobne czarne okucia, zwłaszcza w matowym lub satynowym wykończeniu, świetnie wyglądają na jaśniejszych frontach. Stanowiąc ozdobę, są również bardzo praktyczne – łatwiej je utrzymać w czystości. Innym ciekawym akcentem mogą być też czarne relingi. Uchwyty, haczyki, koszyki i półeczki, które powiesić można na rurkach zamocowanych nad blatem, to świetne miejsce do wyeksponowania porcelany lub ułożenia najczęściej używanych przedmiotów.

Jeszcze odważniejszym posunięciem jest wprowadzenie czarnych elementów do zabudowy meblowej. Dobrym przykładem są systemy Modalus, czyli profile aluminiowe, które pozwalają na stworzenie lekkich półek zastępujących szafki górne. 

I na większą skalę

Ci, którzy nie chcą poprzestawać na półśrodkach, czerń i szarości mogą do kuchni wprowadzić w jeszcze większych ilościach. Sposobów jest mnóstwo.

Kolory te świetnie wyglądają na blatach, a także zabudowie meblowej, zwłaszcza na wysokich szafkach kryjących spiżarnię i lodówkę. Taka ciemna, lub wręcz czarna ściana może doskonale kontrastować z resztą zabudowy utrzymanej w jaśniejszych odcieniach, drewnianej lub wykonanej z drewnopodobnej płyty – dodaje Damian Rybak, doradca ds. produktu marki Rejs. Zresztą warto zauważyć, że wielu producentów płyt i blatów proponuje obecnie mnóstwo wzorów inspirowanych drewnem, kamieniem i betonem w odcieniach szarości – również tych bardzo ciemnych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także