Kuchnia w drewnie. 15 propozycji producentów mebli

Kuchnia w drewnie. 15 propozycji producentów mebli

Autor: Anna Sołomiewicz
15 gru 2014 14:22

Drewniane, pokryte naturalnym fornirem czy w okleinie drewnopodobnej, z dekorem słojów drewna. Meble kuchenne wykonane z litego drewna lub je imitujące ocieplą aranżację każdej kuchni.

Piaskowe beże, ciepłe bursztynowe brązy czy czekoladowe barwy egzotycznego drzewa. Drewniane akcenty w kuchni budują w niej domowy klimat i nadają aranżacji przytulny charakter. Drewno i jego imitacje wyglądają efektownie zarówno zamknięte w nowoczesne, gładkie powierzchnie i proste linie, jak i w formie frezowanych, zdobionych frontów.

Decydując się na meble z litego drewna, pamiętajmy o ich odpowiedniej impregnacji - w przeciwnym razie, wystawiane na działanie wody w kuchni drewno może niszczeć. Warto wybierać twarde gatunki, tak aby jak najdłużej cieszyć się trwałymi, solidnymi meblami. Naturalny surowiec pozwala uzyskać piękne frezowania i dekory na frontach szafek, jest zatem idealny do klasycznych kuchni.

Stosunkowo niedrogim rozwiązaniem są okleiny drewnopodobne, np. z folii PCV, laminowane, tak aby zapewnić im odporność i trwałość. Kompromisem pomiędzy okleiną sztuczną a drewnem litym są meble pokryte naturalnym fornirem.

Drewno w kuchni nadaje jej klasyczny wyraz, jest przez to ponadczasowe, opierając się modom na kolorystyczne eksperymenty. Jednocześnie pięknie prezentuje się w otoczeniu niemal każdego koloru i w zestawieniu z każdym materiałem. Chcąc dodać naszej kuchni nowoczesnego charakteru i elegancji, zestawmy je z lakierowanym na wysoki połysk MDF-em w czerni, jeśli marzy nam się klasyczna aranżacja, postawmy na ciepłe barwy w odcieniach beżu i zdobione meble. Kompozycja bieli ocieplonej drewnem idealnie sprawdzi się w przestrzeniach stylizowanych na skandynawskie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także