×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia w dwóch kolorach. 20 modnych projektów

Kuchnia w dwóch kolorach. 20 modnych projektów

Autor: Justyna Łotowska
Dodano: 07 lut 2022 09:27
Zaktualizowano: 28 lut 2022 12:04

Jaki kolor kuchni jest na topie w 2022 roku? Nie musisz ograniczać się do mebli w jednym kolorze. Co powiesz na meble kuchenne w dwóch kolorach? Wybraliśmy 20 modnych projektów dwukolorowych kuchni. Zobacz, jakie piękne!

Najmodniejsze pomysły na kuchnię? Szafki w dwóch kolorach! Co powiesz na połączenie dwóch różnych odcieni frontów dolnych i górnych szafek? Jak zestawiać ze sobą szafki kuchenne? Jakie kolory wyglądają najlepiej w swoich towarzystwie? Zobacz naszą galerię zdjęć kuchni i przeczytaj krótki poradnik. 

Kolor kuchni 2022

Jakie są kuchenne trendy 2022? Kuchnia z czarnymi akcentami lub nawet urządzona w całości w czerni to prawdziwy sztos! Czarny kolor stał się jedną z najpopularniejszych barw w kuchni! Spotykamy ją na frontach kuchennych szafek - dolnych, górnych lub nawet na całości zabudowy. 

Co jeszcze jest modne w kuchni w 2022 roku? Szafki szmaragdowe, butelkowozielone, szałwiowe, niebieskie, granatowe, a nawet różowe - coraz częściej kuchnie urządzamy w kolorze! Dotyczy to najczęściej górnych szafek - dolne zwykle pozostają jasne lub w kolorze drewna. 

Meble kuchenne w dwóch kolorach - jakie zestawienie wybrać?

Sprawdzone rozwiązania na meble kuchenne w dwóch kolorach to przede wszystkim zestawienie koloru drewna z frontami w innym kolorze. Drewniane mogą być szafki dolne lub górne. Dopasowujemy do nich mocny, soczysty kolor, taki jak granat czy zieleń lub odwrótnie - białe lub jasne fronty, by powiększyć optycznie kuchnię. 

Meble kuchenne drewno i szarość, białe kuchnie z drewnem

Kuchnia w szarości i drewnie lub połączenie białych frontów z drewnianymi to najpopularniejsze obecnie rozwiązanie w kuchni. Opcji jest tu bardzo dużo. Białe lub szare mogą być fronty górne, a dolne pozostawione w kolorze drewnianym. Zdarza się także sytuacja odwrotna, kiedy drewniane są fronty szafek wiszących, a dolne wykańcza się w szarości, beżu czy bieli. Można też zrobić część kuchni w kolorze drewna, a część (np. ścianę z wysoką zabudową) w bieli lub szarości. 

Meble kuchenne - drewno i kolor

Z drewnem znakomicie wyglądają też inne modne kolory. Najczęstszy teraz wybór to chyba zieleń - butelkowa, szmaragdowa, szałwiowa lub inny jej odcień. Często spotyka się także zestawienia drewna z frontami w kolorze z palety niebieskiej - granat, indygo czy pastelowy niebieski to popularne kolory kuchni w 2022 roku. 

Meble kuchenne - biało-czarne szafki 

Czarno-biała kuchnia jest ponadczasowa i będzie modna bez względu na zmieniające się trendy. Połączenie dwóch uniwersalnych barw daje spore pole do aranżacyjnych wariacji i eksperymentów. Czy słyszeliście o kuchni smokingowej (ang. tuxedo kitchen)? Z pewnością tak, ponieważ ten rodzaj kuchni od wielu lat jest synonimem stylowej i eleganckiej kuchni. To klasyczne spojrzenie na przestrzeń, w której ciemne odcienie, takie jak czerń czy granat, pojawiają się na dolnych szafkach kuchennych, aby zbudować kontrast z jasnymi, wiszącymi szafkami górnymi.

Zobacz także Modne meble 2022. Matowe fronty i piękne kolory. To jest na topie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także