×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kuchnia w kolorach jesieni

Kuchnia w kolorach jesieni

Autor: Urszula Tatur
22 wrz 2021 12:29
Aktualizacja: 27 wrz 2021 12:09

Stonowane beże i brązy, karmelowe odcienie skóry lub kamienia, a także rdzawa terakota to kolory jesieni, które doskonale odnajdą się w kuchni.

Jesień obfituje w ciepłe, wyraziste barwy. To doskonała baza do stworzenia przytulnej i niezwykle klimatycznej aranżacji wnętrza. Brązy, żółcienie czy czerwienie w rudych tonacjach sprawią, że dom stanie się oazą spokoju, miejscem sprzyjającym wyciszeniu i kontemplacji. Kwintesencję jesiennych barw stanowią dekory z nastroju Country z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer. To znakomity wybór, gdy w grę wchodzi urządzenie domu za miastem – domu weekendowego, który ma być miejscem ucieczki od zgiełku, przestrzenią, w której będziemy ładować swoje wewnętrzne baterie. Współczesny dom na wsi, urządzony w stylu Country charakteryzuje się przytulnością i prostotą. Dominują w nim przede wszystkim naturalne materiały oraz takie które wiernie odwzorowują naturę – drewno, im bardziej surowe, sękate, tym lepiej. W dodatkach pojawiają się len, wełna, ratan czy wiklina, a beże i brązy, przełamane bielą stanowią kolorystyczną bazę. – mówi Maja Mika-Tymoszuk, projektantka z pracowni TuMiHome. To wnętrze spokojne i ciepłe, ale co najważniejsze, przefiltrowane przez współczesną świadomość trendów i dobry smak. W nastroju Country w kolekcji Mood Storires znajdziemy wiele ciekawych, gotowych kompozycji dekorów ułożonych w sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę. Pozwolą one stworzyć intrygujące wnętrze pełne ciepła – przytulne i kameralne oraz wpisujące się w trend domu za miastem.

Aranżacyjna wszechstronność

W nastroju Country tradycyjne elementy łączą się z inspiracjami nowoczesnymi, a szlachetne i nastrojowe dekory efektownie komponują się z sielskimi akcentami. To kwintesencja współczesnego domu na wsi, który otaczają naturalne materiały – nie tylko w postaci samej przyrody, ale również tego co wewnątrz domu – znajdziemy tu wzory drewna i kamienia o bogatych strukturach, podkreślone rdzawym metalem i mosiądzem. W kolorystyce widać także nawiązania do takich materiałów, jak terakota, klinkier czy skóra. Doskonałym odwzorowaniem tych różnorodnych połączeń jest projekt kuchni oraz mebli do salonu dziennego, które powstały w ramach współpracy firmy Pfleiderer z Punktem Partnerskim Wiór oraz Pracowni Projektowej TuMiHome. Chciałam pokazać, że materiały, z których jest kuchnia, możemy ze świetnym efektem przełożyć też do salonu. Świadczy to o ich aranżacyjnej wszechstronności, która otwiera pole do kreatywnych rozwiązań – mówi Maja Mika-Tymoszuk. W obu projektach – mebli kuchennych i dziennych, zastosowano dwa dekory – Flamed Wood (R20351), czyli opalony, szczotkowany dąb o lekko szorstkiej, super matowej powierzchni. Czarne drewno to obecnie jeden z najmodniejszych motywów dekoracyjnych w aranżacji wnętrz. Jego kompanem jest dekor Ceramic Rust (F76026), dostępny na blatach Duropal Compact, charakteryzujących się dyskretną grubością (jedynie 12 mm). To doskonała propozycja do nowoczesnej i eleganckiej kuchni, jako alternatywa dla kamienia naturalnego czy konglomeratu.

Piękne dekory, wysoka jakość produktu

Dekory z kolekcji Mood Stories pozwalają stworzyć modne, ponadczasowe wnętrze i zbudować w nim wymarzony nastrój. Niezwykle ważnym elementem kolekcji jest również płyta drewnopochodna, będąca trwałą i funkcjonalną bazą. Dzięki możliwości precyzyjnego cięcia, możemy stosować ją w nawet najbardziej kreatywnych projektach, a wysoka jakość płyty znacząco podnosi estetykę mebli oraz ich funkcjonalność. Płyta drewnopochodna jest również ważnym elementem na drodze do ekologicznego stylu życia. Płyta wykonana jest z użyciem materiałów z recyklingu, materiałów poprodukcyjnych takich jak zrębki, zrzyny, trociny oraz surowców drzewnych pozyskanych z certyfikowanych obszarów leśnych, dzięki czemu pozwala troszczyć się o zasoby naturalne, nie ujmując piękna naszym wnętrzom. To wyjątkowa kolekcja wzornicza, pozwalająca uchwycić we wnętrzach idealny nastrój oraz tworzyć piękne i trwałe meble na lata.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także