Kuchnia w kolorze ciemnego drewna. 20 zdjęć z polskich domów

Kuchnia w kolorze ciemnego drewna. 20 zdjęć z polskich domów

Autor: Joanna Buharewicz
08 sty 2015 15:34

Meble do kuchni w kolorze ciemnego drewna to ponadczasowa propozycja, która pozwoli wykreować nowoczesne, eleganckie, a zarazem przytulne wnętrze. Zobaczcie pomysły projektantów na ciemną zabudowę kuchenną.

Niektórzy ciemne meble kuchenne uważają za mało praktyczne, zapewne ma to związek z tym, że zabrudzenia na nich są trochę bardziej widoczne niż na jaśniejszych kolorach. Jednak ciemna zabudowa nie musi być kłopotliwa, jeśli tylko odpowiednio się ją pielęgnuje. Szczególnie łatwo czyści się fronty wykończone na wysoki połysk – wystarczy wypolerować je płynem i ściereczką.

Jednak nie tylko funkcjonalność i czyszczenie wpływa na wybór koloru i faktury mebli do kuchni. Taka zabudowa zazwyczaj pozostanie z nami na lata, dlatego warto sięgać po dość uniwersalne, ponadczasowe wzory i kolory. Takim rozwiązaniem mogą być właśnie drewniane czy drewnopodobne meble kuchenne, szczególnie te ciemne – jeśli chcemy, żeby prezentowały się elegancko i nastrojowo.

Meble w kolorze ciemnego drewna niekoniecznie muszą być klasyczne czy stylizowane. Projektanci stawiają raczej na nowoczesność i minimalizm. Głównym zdobieniem jest sama drewniana faktura lub piękne duże słoje. Ciemne drewno świetnie wygląda w zestawieniu z innymi kolorami frontów, szczególnie jasnymi, ale dobrze prezentuje się też w kontraście z mocnymi barwami ścian czy innych dodatków. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także