Kuchnia w stylu loft. Tak urządzisz nowoczesne wnętrze

Kuchnia w stylu loft. Tak urządzisz nowoczesne wnętrze

Autor: Anna Sołomiewicz
07 sty 2015 11:25

Wnętrza w stylu loft są nieprzerwanie na topie. Zobaczcie jak urządzić kuchnię, aby nadać jej nowoczesny, delikatnie industrialny charakter.

Nowoczesna kuchnia - to modne hasło, według którego najchętniej urządzamy przestrzeń naszej kuchni. Wnętrza takie kojarzą nam się zazwyczaj z gładkimi frontami - najczęściej na wysoki połysk lub całkowity mat i prostymi, geometrycznymi kształtami. Warto jednak pójść o krok dalej i urządzić to pomieszczenie w stylu loft. 

Chcąc nadać naszej kuchni delikatnie industrialny charakter sięgnijmy po sprawdzone rozwiązania. Jednym z nich będzie bez wątpienia cegła na ścianie - nada ona pomieszczeniu surowego charakteru, sprawiając wrażenie niewykończonej ściany. Podobnie zachowuje się beton architektoniczny i wszystkie materiały go imitujące. Meble kuchenne powinny być proste lub o geometrycznych kształtach - jeżeli frezowane to tylko delikatnie. Możemy natomiast sięgnąć po drewno, zwłaszcza takie w surowej postaci. Istotną rolę pełnić będzie ich kolorystyka - powiew industrialnego stylu wprowadzimy do wnętrza wraz z szarościami i czernią. 

Loftowy klimat w kuchni może także budować oświetlenie nad blatem i stołem kuchennym. Idealnie nadadzą się do tego plastikowe techniczne lampy lub odsłonięte żarówki na wyeksponowanych kablach, swobodnie zwisających spod sufitu. Wyeksponowane mogą być także elementy ciągów wentylacyjnych i rury, poprowadzone pod sufitem - stworzą one wrażenie przemysłowego wnętrza. Elementy ze stali również mogą wprowadzić do wnętrza industrialną atmosferę, jeżeli umiejętnie zastosowane. Relingi nad blatem kuchennym w połączeniu ze stalowym zlewozmywakiem i nowoczesnymi meblami nadadzą naszej kuchni subtelny, nowoczesny klimat.

W naszej galerii prezentujemy projekty wnętrz kuchni urządzonej w stylu industrialnym, jak również modeli mebli, które będą jak znalazł w tego typu przestrzeniach. 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także