Kuchnia w stylu skandynawskim. 12 pięknych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Kuchnia w stylu skandynawskim. 12 pięknych aranżacji. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa kozioł
01 kwi 2022 11:04

Jak urządzić piękną kuchnię o ponadczasowym charakterze? Postaw na przytulny minimalizm inspirowany estetyką skandynawską. W takiej kuchni króluje funkcjonalna prostota i jasna paleta barw. Zamiast standardowej bieli możesz wybrać bardziej unikatową porcelanę, która może okazać się nowym hitem aranżacyjnym wnętrz kuchennych.

Styl skandynawski ze swoją funkcjonalną prostotą i jasną kolorystyką cieszy się niesłabnącą popularnością. Kojarzymy go głównie z bielą, ale ma ona do zaoferowania liczne mniej spopularyzowane tonacje, które pozwalają różnicować wygląd i dowolnie kształtować nastrój kuchennych pomieszczeń. Interesującą alternatywą jest biel w odcieniu porcelany. Szlachetna jak serwisy naszych prababci, łączy w sobie nostalgiczny urok wspomnień i delikatną świeżość, idealnie wpisując się we współczesne gusta. W połączeniu z dekorami drewna urządzimy przyjazne miejsce, pełne harmonii i przytulności, które daje wytchnienie i sprzyja wyciszeniu. Nie będziemy chcieli go opuszczać. Połączenie dekorów porcelany i drewna nie tylko dobrze wygląda, ale na jego korzyść przemawia również to, że sprawdzi się w wystroju kuchni w każdym stylu.

– Prostota i przejrzystość, typowe dla stylu skandynawskiego, to uniwersalna kanwa aranżacyjna, która jest ponadczasowa i zawsze się obroni. W tej estetyce unikamy mocnych barw i nagromadzenia akcentów kolorystycznych, ograniczając się do neutralnych, stonowanych dekorów mebli. Matowe fronty w odcieniu porcelany będą bardzo dobrym wyborem – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. Meble w tym kolorze wyglądają lekko, bezpretensjonalnie i będą zachwycać przez lata, opierając się zmienności trendów.

Porcelanowa biel na powierzchni frontów mebli optycznie rozświetli wnętrze. Wprowadzi ład i porządek, wzmocni również wrażenie schludności, a tego najczęściej oczekujemy od kuchni.
Kolor porcelany jest bezpieczny aranżacyjnie. Zabudowa meblowa będzie przyjemna w odbiorze i nie zawłaszczy całej przestrzeni. Subtelny dekor dyskretnie podkreśli jej naturalny styl i niewymuszoną prostotę. To doskonałe tło dla życia domowego, którego kuchnia stanowi ważny element. Nie będzie drażniło krzykliwą kolorystyką i nie przytłoczy nadmiarem kolorystycznych bodźców.

Dekor sam w sobie może być ozdobą kuchni, daje również wiele możliwości kreowania wizerunku wnętrza. Meble w kolorze porcelany będą się dobrze prezentowały z blatem w dekorze drewna, który może posłużyć również jako okładzina ścienna, harmonijnie łącząc całą kompozycję. Ciekawym zabiegiem będą przeszklenia frontów w górnym segmencie zabudowy, które pozwolą wyeksponować na przykład ozdobny serwis z porcelany w takim samym kolorze jak pełne fronty.

Jeżeli nie jesteśmy amatorami aranżacji, które zdominowała biel, nawet w pięknym odcieniu porcelany, możemy zastąpić ją łagodnymi wybarwieniami szarości albo oryginalnym dekorem w kolorze skalnym. Zachwycającą świeżością i subtelnym urokiem barwa pomoże stworzyć harmonijne, lekkie wizualnie i uporządkowane wnętrze, które pomimo roboczego charakteru, będzie kojarzyło się ze spokojem i relaksującą atmosferą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także