×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Kuchnia z jadalnią. Tak możesz ją urządzić

Kuchnia z jadalnią. Tak możesz ją urządzić

Autor: Anna Sołomiewicz
03 paź 2014 15:20

Kuchnia połączona z jadalnią sprawdzi się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i na niewielkich metrażach. Jak ją urządzić? Zainspiruj się propozycjami polskich projektantów!

Kuchnia połączona z jadalnią to rozwiązanie cieszące się nieustającą popularnością. Powodów jest wiele. Decydują się na nią właściciele niewielkich mieszkań, którzy nie mogą pozwolić sobie na samodzielną jadalnię, ale także zwolennicy otwartych przestrzeni.

Połączenie tych dwóch pomieszczeń daje również pole do popisu architektom wnętrz. Stół jadalniany i towarzyszące mu krzeszła można dopasować w całości do umeblowania kuchni, wybrać pod styl i kolorystykę salonu lub stworzyć kompozycję, która będzie korespondowała z obydwoma ze wspomnianych pomieszczeń.

Kiedy kuchnia i salon są urządzone w dwóch różnych stylach, jadalnia może być miejscem płynnego przejścia z jednej stylistyki w drugą, bez wizualnego "zgrzytu".

W małych mieszkaniach kącik jadalniany dobrze jest usytuować na granicy salonu i kuchni. W ten sposób nie będzie zabierał roboczego miejsca w strefie przygotowywania posiłków i stanie się dodatkowo elementem wyznaczającym umowny podział pomiędzy pokojem dziennym, a salonem.

Jeżeli obawiamy się, że dodatkowy mebel dodatkowo pomniejszy wizualnie, już i tak niewielkie wnętrze, możemy zdecydować się na stół szklany lub przezroczysty. Takie rozwiązanie nie tylko nada wnętrzu lekkości ale będzie stanowiło interesujący element dekoracyjny. Warto wówczas zatroszczyć się o ciekawe wizualnie krzesła, bowiem będą one bardziej eksponowane niż przy zwykłym stole.

Duże, otwarte przestrzenie pozwalają na większą dowolność aranżacyjną. Tutaj możemy zdecydować się na solidny, klasyczny drewniany stół na większą licznę osób. Będziemy mogli dodatkowo wyposażyć kuchnię w modną, praktyczną wyspę, która przejmie rolę elementu oddzielającego kuchnię od reszty przestrzeni dziennej.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także