×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z jadalnią. Urządź ją w beżach, szarościach i bieli

Kuchnia z jadalnią. Urządź ją w beżach, szarościach i bieli

Autor: Anna Sołomiewicz
04 gru 2014 08:26
Aktualizacja: 30 gru 2014 08:14

Przestrzeń, w której przygotowujemy i spożywamy posiłki powinna być nie tylko funkcjonalna ale i przyjemna w odbiorze. Efekt taki osiągniemy dzięki szarościom, beżom i bieli.

Kuchnia połączona z jadalnią pozwala na serwowanie posiłków w szybki, wygodny sposób. Poza komfortem użytkowym, warto zadbać również o wrażenia estetyczne. To tutaj spożywamy posiłki i spędzamy znaczną część naszych dni.

Warto zatem, wykańczając tą przestrzeń, postawić na kolory, które dobrze wpłyną na nasze samopoczucie, a przy tym będą nadawać wnętrzu eleganckiego, estetycznego wyrazu. 

Powyższe warunki idealnie spełniają uniwersalna biel oraz wszelkie odcienie beżów i szarości. Barwy te mają zbawienne działanie na nasze samopoczucie. Uspokajają, wyciszają, sprzyjają relaksowi. Będą idealnym tłem na rodzinnych obiadów czy szybkiego, energetyzującego śniadania. 

Jasne barwy mają także jedną, podstawową zaletę: optycznie powiększają przestrzeń. Jest to zwłaszcza pożądane w przypadku niewielkich wnętrz, a często kuchnia połączona z jadalnią są urządzane właśnie w takich małych wnętrzach. W końcu, szarości są niezwykle modne w tym sezonie, biel jest uniwersalna i ponadczasowa, dodająca elegancji wnętrzom, beż ma potencjał ocieplenia chłodnych pomieszczeń. 

W naszej galerii prezentujemy 20 pomysłów na wnętrze urządzone w tej palecie barw. Wśród inspiracji znajdziecie zarówno propozycje od projektantów wnętrz, jak i producentów mebli. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także