Kuchnia z wyspą. 12 pomysłów na modne meble kuchenne

Kuchnia z wyspą. 12 pomysłów na modne meble kuchenne

Autor: Urszula Tatur
12 paź 2020 11:09

Zawsze dobrze się prezentuje i nadaje kuchni wyjątkowego smaku. Wyspa jest również dodatkowym miejscem blatem roboczym i miejscem do przechowywania.

Nowoczesna architektura wnętrz stawia na otwartą przestrzeń kuchenną z centralnie położoną wyspą, pełniącą rolę wygodnego, a zarazem efektownego stołu roboczego. Starannie zaplanowana wyspa kuchenna to nie tylko dodatkowa strefa przygotowywania posiłków, zmywania czy przechowywania. Ponadto blaty robocze, schowki, szuflady, a także miejsce spożywania wspólnych posiłków sprawiają, że wyspy kuchenne szybko stają się „sercem domu”.

Czytaj także: Nowoczesna kuchnia. Tak urządzisz ją modnie

Pełne walory wyspy dostrzeżemy w większych pomieszczeniach. Ważna jest bowiem nie tylko funkcjonalność samej wyspy, ale też zachowanie odpowiednich odległości od ścian czy mebli, która daje możliwość swobodnego poruszania się wokół niej. Musi to być co najmniej 80 cm z każdej strony.  Musimy przecież swobodnie się poruszać i bez obaw otwierać szafki czy wysuwać szuflady. Tutaj chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania. Wyspa w małych kuchniach może okazać się po prostu mało wygodna – zamiast podnieść funkcjonalność pomieszczenia, ograniczamy dostępną przestrzeń i zmniejszymy komfort podczas gotowania.

Zobacz też: Biała kuchnia. 12 pomysłów na zabudowę kuchenną

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także