×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z wyspą. Te aranżacje są świetne!

Kuchnia z wyspą. Te aranżacje są świetne!

Autor: Ewa Kozioł
12 kwi 2021 12:18

Wyspa w kuchni jest modna, nowoczesna i komfortowa. Potrafi pełnić bardzo wiele funkcji. Zmieści się na nie strefa gotowania, zmywania i robocza. Jeśli w twojej kuchni zmieści się wyspa weź pod uwagę to rozwiązanie. Efekt wart jest zachodu.


Wyspa jest marzeniem wielu pań domu, ma bowiem wszystkie cechy tego, co modne, nowoczesne i komfortowe. Bywa głównie lokowana w dużych przestrzeniach z kuchnią otwartą na pokój dzienny.

Potrafi pełnić bardzo wiele funkcji. Jeśli nie ma ku temu przeszkód technicznych, związanych z instalacjami, z powodzeniem zmieści strefy gotowania, zmywania, roboczą. Wówczas pozostała część zabudowy może być elegancką, wysoką po sam sufit „szafą” z wbudowanymi innymi urządzeniami AGD. Efekt wart jest zachodu.

Kuchnia z wyspą z białego marmuru

Przykładem aranżacja z atrakcyjną wyspą z białego marmuru, pięknie prezentującą się na tle grafitowej zabudowy. Projektant powierzył wyspie najważniejsze kuchenne role. Ulokował tu bowiem płytę grzewczą, nad którą umieścił okazały okap. Na wyspie znalazło się miejsce na blat roboczy, który oddziela strefę gotowania od strefy zmywania. Tę ostatnią tworzą jednokomorowy zlewozmywak z kamienia naturalnego i stojąca bateria Paese ze stali szlachetnej, o wygodnym uchwycie i obrotowej wylewce zakończonej perlatorem napowietrzającym strumień wody, a tym samym sprawiającym, że oszczędniej nią gospodarujemy. Bateria jest wysokiej klasy urządzeniem, wyposażonym w regulator ceramiczny, cichym w użytkowaniu, o 25-letniej gwarancji.

Co zrobić, jeśli niemożliwe jest doprowadzenie wszystkich instalacji na wyspę? Takie ograniczenia zdarzają się na przykład w mieszkaniu w bloku, gdzie warstwa posadzki okazuje się zbyt cienka, by pomieścić przewód kanalizacyjny, który musi być ułożony z zachowaniem spadku w kierunku pionu. Choć trzeba wtedy zrezygnować ze zmywania na wyspie, doskonale sprawdzi się ona jako miejsce do rodzinnego przygotowywania posiłków – z obszerną częścią roboczą i bufetową. To tutaj także domownicy – siedząc na hokerach ustawionych od strony salonu – zjedzą śniadanie, a goście wypiją kawę, gdy będziemy specjalnie dla nich realizować różne kulinarne pomysły.

Kuchnia z wyspą w zielonym kolorze

W aranżacji o frontach zabudowy w zielonym odcieniu wyspa pełni właśnie rolę obszernego stołu z częścią roboczą, jadalnianą, a nawet „kawiarnianą” – trudno nie zauważyć ustawionego na blacie dużego ekspresu do kawy. Zarówno gotowanie, jak i zmywanie odbywa się pod ścianą, gdzie projektant ulokował kuchenkę, a także metalowy zlew i specjalnie dobraną do całości stojącą baterię Zicco o oryginalnej, geometrycznej formie. Model baterii – nie tylko designerski, lecz także wygodny w użytkowaniu i trwały – współgra stylistycznie z industrialnymi elementami aranżacji.

Duże przemysłowe lampy w tej kompozycji zamontowano bezpośrednio nad wyspą – tak, by osoba stojąca przy blacie nie zasłaniała sobie światła podczas pracy. Nie będą też raziły w oczy osób siedzących na kanapie w części salonowej. Eleganckie wysokie krzesła nie zajmują wiele miejsca, z łatwością wsuwa się je pod blat. Wykonane z drewna, ładnie się prezentują od strony pokoju dziennego.

Dzięki wyspie mamy mnóstwo dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Liczne szafki, półki, wnęki pod blatem znakomicie „odciążają” pozostałe meble kuchenne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także