Kuchnie klasyczne. Najpiękniejsze wnętrza z polskich domów

Kuchnie klasyczne. Najpiękniejsze wnętrza z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
14 sty 2015 09:16

Ponadczasowa, przytulna i elegancka. Tak w kilku słowach opisać można kuchnię klasyczną. W dobie mody na proste formy i gładkie fronty, urzeka spokojem i domowym klimatem.

Współczesna stylistyka propaguje gładkie powierzchnie, proste formy i minimalizm. Wśród nich, klasyczne kuchnie oferują unikalny domowy klimat, który trudno osiągnąć wybierając nowoczesne meble i aranżacje. Niewątpliwym atutem kuchni klasycznych jest przytulna atmosfera, którą odczuwamy przebywając w ich wnętrzach. 

Frezowane fronty, ozdobne uchwyty - to wszystko charakteryzuje kuchnie w stylu klasycznym. Często spotkamy w nich również fronty przeszklone, nierzadko ozdobione szprosami. Takie formy pięknie wyglądają zamknięte w tradycyjnej bieli lub naturalnych kolorach drewna. Często spotykamy je w kuchniach w stylu prowansalskim, angielskim, również skandynawskim, choć tam przyjmują one prostszy, chłodniejszy charakter. 

Jedną z największych zalety kuchni klasycznych jest ich ponadczasowość. Niezależnie od sezonu i panujących trendów, wnętrza takie zawsze będą na czasie, opierając się mijającym modom. Jednocześnie pozwalają one na odwzorowanie klimatu babcinej kuchni, pełnej ciepła i atmosfery domowego azylu. Nic zatem dziwnego, iż mają one swoich zagorzałych zwolenników. 

Jeżeli należycie do ich grona, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której prezentujemy klasyczne kuchnie autorstwa polskich projektantów. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także