×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnie z wyspą. 10 świetnych propozycji na zabudowę meblową

Kuchnie z wyspą. 10 świetnych propozycji na zabudowę meblową

Autor: Urszula Tatur
06 sie 2020 09:35

Kuchnia z wyspą to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Piękny wygląd kuchni to jedna z nich.

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnej, oddzielonej kuchni i wybiera opcję dwa w jednym. Jest to aranżacja, która prezentuje się świetnie – nie tylko w małych, ciasnych kawalerkach, ale również w kuchniach w domu. Rozwiązanie to stało się już standardem i ciągle zyskuje na popularności. Dlaczego?

Zobacz też: Przytulna i rodzinna kuchnia. Ten projekt zachwyca!

Kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. Nie bez powodu nazywana jest sercem domu. W kuchni przygotowujemy wspólnie posiłki, odkrywamy nowe smaki, a także spędzamy czas z rodziną. Od kuchni wymaga się wiele – musi być wygodna, bezpieczna, ale również sprawiać by przebywanie w niej było czystą przyjemnością. Idealnym sposobem na 'bliższy kontakt' i przytulne wnętrze jest otwarta kuchnia z wyspą.

Wyspę znamy z amerykańskich filmów. To właśnie na nich pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć to cudo – czyli wyspę na środku kuchni. Jest to jednak rozwiązanie, które się sprawdzi jedynie w dużych wnętrzach. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest bardzo funkcjonalna – stanowi dodatkowy schowek oraz blat roboczy.

Czytaj także: Ściana nad blatem. 13 pomysłów na piękną kuchnię

Jeżeli jesteśmy tymi szczęściarzami, którzy są właścicielami dużych, przestrzennych kuchennych pomieszczeń, to możemy się tylko cieszyć. W takim wypadku wyspa, może być centralnym punktem naszej kuchni. W mniejszych pomieszczeniach, wyspa może stanowić idealną granicę lub łącznik, pomiędzy kuchnią a salonem. Wyspa, to nie tylko ładna ozdoba – to przede wszystkim dodatkowy blat roboczy, kolejne szafki i szuflady do przechowywania produktów żywnościowych, zastawy stołowej lub montażu sprzętów AGD. Na wyspie możemy spokojnie umieścić płytę grzewczą lub zlewozmywak, a przede wszystkim okap kuchenny.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także