PARTNER PORTALU
Mała kuchnia. 5 pomysłów do nowoczesnego wnętrza. 10 zdjęć kuchni!

Mała kuchnia. 5 pomysłów do nowoczesnego wnętrza. 10 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
06 wrz 2022 16:17

Jak urządzić nowoczesną kuchnię w małym mieszkaniu w bloku? Najważniejszych jest dobry pomysł! Warto też zajrzeć do naszego przeglądu i tu poszukać inspiracji do swojej kuchni. Mamy dla was piękne wnętrza zaprojektowane przez polskich architektów.

  • Dużo pomysłów na urządzenie małej kuchni w nowoczesnym stylu.
  • Przegląd kuchni z polskich mieszkań.
  • Małe kuchnie w jasnych kolorach, małe kuchni w ciemnych kolorach, drewno i szarości w małych kuchniach. 

1. Białe meble w małej kuchni

Kuchnię od salonu oddziela półwysep. W otwartej, niedużej strefie dziennej królują proste formy i gładkie fronty meblowe. Wnętrze jest dzięki temu lekkie i bardziej przestronne. W salonie delikatne wstawki lameli doskonale "rozbijają" prostotę zastosowanej zabudowy meblowej. W kuchni zaś białe nowoczesne meble ocieplają drewniane wykończenia. Są one bardzo pojemne, dzięki wysokiej zabudowie oraz szafkom wiszącym sięgającym do samego sufitu.

Zdjęcie: Marek Królikowski

Projekt wnętrza: Kornelia Knapik Ziemnicka, KoraDesign architektura wnętrz, www.koradesign-architectural-designer.business.site/

Opis całego projektu: 48-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne i wygodne. Zobacz zdjęcia!

2. Szarości, czerń i drewno w małej kuchni

Strefa jadalni łączy salon z kuchnią. Ścianę nad blatem oraz sam blat zdobi w spiek kwarcowy Laminam z kolekcji I Naturali Noir Desir. Dekoracyjny układ rudych żył na czarnym tle wygląda niezwykle elegancko. Obszerna zabudowa mieści nie tylko kuchenny sprzęt AGD, ale również pralkę. Nie brakuje tu też miejsca do przechowywania. Z myślą o komforcie użytkownika, szafki kuchenne mają oświetlenie wewnętrzne, włączane automatycznie przez czujnik ruchu.

W szacie kolorystycznej dominują odcienie szarości zestawione z matową czernią metalowych elementów wykończeniowych. Ten graficzny duet ociepliły jednak naturalne odcienie dębu. 

Zdjęcie: Karol Kleszyk, Promo Focus

Projekt wnętrza: Małgorzata Staniek, pracownia Marbou, www.marbou.pl

Więcej o tym mieszkaniu: 34-metrowe mieszkanie w Krakowie. Bardzo eleganckie wnętrze!

3. Biel i czerń w małej kuchni

Kuchnia znajduje się w 38-metrowym mieszkaniu w bloku. Urządzona jest jednak wygodnie, nowocześnie i z przymrużeniem oka. Aranżacja oparta została na biało-czarnej, geometrycznej koncepcji, z platoniczną miłością słynnego Pierro Fornasetti do pięknej Liny Cavalieri – w tle. Idąc w zgodzie z teorią "Think outside the box", zostały tu zgrabnie zestawione nieoczywiste połączenia stylistyczne, a dostrzegalny żart w podejściu do wystroju nadało wnętrzu charakteru i lekkości. Spotkamy tu bowiem wielkie twarze na ścianach, ale i nieco mniejsze zdobiące kafelki nad blatem. Piękne i pomysłowe rozwiązania widać tu na każdym kroku.

Zdjęcie: Andrzej Czechowicz, Foto Studio Wrzosy

Projekt wnętrza: Marta Piórkowska-Paluch, Architektura wnętrz, www.piorkowskapaluch.pl

Więcej tu: Małe mieszkanie: tak pięknie urządzono 38 metrów. Zobacz zdjęcia!

4. Ciemna zabudowa w małej kuchni

Kuchnia znajduje się w salonie, gdzie zaistniała w postaci kompaktowego, ale w pełni funkcjonalnego aneksu. Towarzyszy jej mała jadalnia złożona z okrągłego stołu barowego Orange Line (Maze) otoczonego skórzanymi hokerami Feston w kolorze rdzy (Zuiver). Pozycję tej strefy w części dziennej podkreśla minimalistyczna lampa sufitowa Alha y Dohar (Shilo).

Charakter wnętrza jest bardzo męski, klubowy, kojarzy się z dobrą whisky i aromatycznymi cygarami. Całość otrzymała ciemną kolorystykę, dopełnioną rdzawymi pasmami na grafitowych płytkach, tapicerką krzeseł oraz drewnem, które ociepla aranżację.

Zdjęcie: Norbert Banaszyk

Projekt wnętrza: 2form, www.2form.pl

Czytaj więcej: 29-metrowa kawalerka w Poznaniu. Ale pomysłowa! Zobaczcie koniecznie!

5. Dębowy dekor i szare, lakierowane powierzchnie w małej kuchni 

Otwarty charakter kawalerki sprzyja wygodzie, ułatwiając m.in. komunikację pomiędzy salonem a kuchnią. Ta ostatnia, chociaż nieduża, jest stylowa i funkcjonalna. Oryginalna czarno-biała mozaika na podłodze prezentuje się bardzo efektownie i dobrze współgra z kolorami zabudowy. Dębowy dekor oraz szare, lakierowane powierzchnie podkreślają stylistyczną spójność projektu. Z kolei narożna zabudowa z dużą lodówką zabudowaną w wysokim słupku, pozwala na wygodne przechowywanie i przygotowywanie posiłków.

Zdjęcie: Marta Behling / Pion Poziom

Projekt wnętrza: Monika Pniewska; Monika Pniewska Projekty Wnętrz, https://www.facebook.com/monikapniewska.projektywnetrz/

Opis całego projektu: Kawalerka w Warszawie - piękne wnętrze po remoncie

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także