PARTNER PORTALU
Mała kuchnia: tak ją połączysz z jadalnią. 15 świetnych wnętrz!

Mała kuchnia: tak ją połączysz z jadalnią. 15 świetnych wnętrz!

Autor: Ewa Kozioł
19 sty 2021 11:34

Jak urządzić małą kuchnię z jadalnią? Jakie kolory wybrać? Które materiały będę najlepsze? Zobaczcie kilka fajnych pomysłów i ciekawych rozwiązań na urządzenie małej kuchni z jadalnią.

Miejsce na niewielką jadalnię warto znaleźć nawet w małej kuchni. Przyda się wypicie porannej kawy, na wspólne posiłki lub jako przestrzeń do pracy. Urządzenie takiej przestrzenie wcale może nie być zadaniem łatwym. W małej kuchni nie zawsze da się bowiem zmieścić wszystko to o czym marzymy i czego potrzebujemy. Bardzo skrupulatnie zaplanujcie więc wszystkie elementy we wnętrzu. Dzięki temu urządzicie nawet bardzo małą kuchnie z jadalnia, która spełni wszystkie wasze potrzeby i będzie się pięknie prezentowała.

Najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie małej jadalni z kuchnią w jasnej kolorystyce. Świetnie sprawdzi się biel, szarości, beże oraz pastele. Takie kolory optycznie powiększą niewielką przestrzeń kuchni i jadalni. Pomyślcie też o meblach kuchennych w połysku. Lakierowane fronty odbijają światło i także dodają wnętrzu przestrzeni. Ciemniejsze lub bardziej intensywne kolory warto zastosować w dodatkach lub jak element wykończenie ściany na przykład nad blatem. Podobnie mocne wzory na przykład na płytkach. Warto zarówno w kuchni, jak i jadalni zastosować tą samą paletę kolorów. Podobnie sytuacja wygląda z materiałami wykończeniowymi. Obie przestrzenie muszą tworzyć wspólną aranżacyjną całość. 

Małą kuchnię z jadalnią najlepiej też połączyć na salon. Dzięki temu niewielka strefa dzienna stanie się większa, bardziej przestronna. Warto to rozwiązanie wziąć pod uwagę nawet w starszych blokach, gdzie z reguły kuchnia była zamkniętym pomieszaniem. W otwartej strefie dziennej jadalnię możecie urządzić pomiędzy salonem i kuchnią, jeśli oczywiście układ wnętrza wam na to pozwala. Będzie ona wówczas stanowiła granicę między strefą roboczą i kuchenną. 

Wybierając meble do małej, otwartej kuchni pamiętajcie, że nie mogą one zdominować niedużej przestrzeni. Fajnie jeśli subtelnie wtopią się w tło. Możecie je umieści na jednej ścianie (gdy mniej gotujecie) lub może ona mieć kształt litery L (gdy gotujecie więcej). Do jadalni wybierzcie meble lekkie w formie. Stół najlepiej jak będzie rozkładany. W małych wnętrzach dobrze sprawdzi się także stół okrągły, który nie zajmie dużo miejsca.

Zobacz także Ściana nad blatem: 12 świetnych pomysłów na szkło. To jest modne!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także