×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Mała kuchnia: tak ją urządzisz! 5 projektów, 15 zdjęć!

Mała kuchnia: tak ją urządzisz! 5 projektów, 15 zdjęć!

Autor: Justyna Łotowska
22 lut 2023 08:53

Jak zaaranżować małą kuchnię? Przydadzą się jasne kolory, przemyślany układ i dobry plan! Wybraliśmy 5 świetnych pomysłów na małą kuchnię!

Szukasz pomysłu na małą kuchnię? Nawet niewielki aneks kuchenny może być bardzo funkcjonalny, a do tego ładny! Kluczem jest jednak dobry projekt kuchni! Przygotowaliśmy 5 naprawdę funkcjonalnych pomysłów z polskich mieszkań w bloku. Zobaczcie, jak świetnie można urządzić małą kuchnię w salonie!

1. Mała kuchnia,  która wygląda  na wielką!

Mieszkanie o powierzchni 39 metrów jest małe, ale bardzo wygodnie urządzone. Zostało zaprojektowane dla osoby jeżdżącej na wózku, dlatego wszystkie rozwiązania musiały być szczególnie funkcjonalne.

Kuchnia jest mała, ale wygląda na bardzo dużą i przestronną dzięki temu, że na ścianie za stołem zamontowano lustro. 

Wchodząc do salonu, na pierwszy rzut oka wyłania się ogromne lustro na całą ścianę. Jego zadaniem jest powiększenie małej przestrzeni i widniejącego na nim motywującego do działania napisu „Bo mogę". 

W salonie połączonym z aneksem kuchennym znajduje się kanapa z funkcją spania oraz stół z krzesłami dla co najmniej pięciu osób, w tym na wózek właściciela, który jest o wiele szerszy niż zwyczajne siedzisko standardowego krzesła. Mamy tu też pojemną zabudowę meblową, zapewniającą miejsce na przechowywanie i odpowiednią ilość miejsca na wspólne gotowanie.

Mała kuchnia,  która wygląda  na wielką! Projekt wnętrza Iliana Olech. Fot. Natalia Kaczmarek, Inkadr
Mała kuchnia, która wygląda na wielką! Projekt wnętrza Iliana Olech. Fot. Natalia Kaczmarek, Inkadr

O tym mieszkaniu przeczytasz w naszym artykule: Małe mieszkanie. Szara kuchnia i salon. Super urządzone 40 metrów!

2. Mała kuchnia w 50-metrowym mieszkaniu w kamienicy

Strefa dzienna bezpośrednio łączy się z jadalną oraz kuchnią, tworząc spójną, wysmakowaną całość.

Po lewej stronie usytuowano praktycznie niewidoczną jasną zabudowę lodówki, ale na największą uwagę zasługuje w tym miejscu dolna zabudowa. Postawiona na niestandardowo wysokim lustrzanym cokole, nadaje kuchni wyjątkowej lekkości i przestrzenności, sprawiając, że szafki zdają się niemal płynąć w powietrzu.

Mała kuchnia w 50-metrowym mieszkaniu w kamienicy. Projekt wnętrza Decoroom. Fot. Marek Koptyński
Mała kuchnia w 50-metrowym mieszkaniu w kamienicy. Projekt wnętrza Decoroom. Fot. Marek Koptyński

Całe mieszkanie pokazywaliśmy tutaj: 50-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Eleganckie wnętrze. Zaglądamy do środka!

3. Czarna kuchnia z drewnem w kawalerce dla studentki

Na dolnej kondygnacji o powierzchni 35 m. kw. mieści się pokój dzienny połączony z kuchnią plus łazienka. Na piętrze zaś, na 30 metrach kwadratowych znajdują się druga łazienka, miejsce do pracy oraz sypialnia z wolno stojącą wanną.

Czarne są tu blaty kuchenne (z czarnego matowego granitu Nero Assoluto o wykończeniu w tzw. skórce pomarańczy). W kuchni pojawia się też ciepłe drewno dębowe. 

Czarna kuchnia z drewnem w kawalerce dla studentki. Projekt wnętrza RS Studio Projektowe, architekt Roland Stańczyk. Zdjęcia i stylizacja Budzik Studio
Czarna kuchnia z drewnem w kawalerce dla studentki. Projekt wnętrza RS Studio Projektowe, architekt Roland Stańczyk. Zdjęcia i stylizacja Budzik Studio

O tym pięknym mieszkaniu pisaliśmy tutaj: Kawalerka w Warszawie. Małe mieszkanie w szarościach i drewnie!

4. Mała jasna kuchnia w 43-metrowym mieszkaniu

Lokum nie jest zbyt duże – zajmuje 43 metry w nowym budownictwie. Znajdują się tu: przestrzeń dzienna (salon połączony z kuchnią), sypialnia oraz łazienka.

Kolorystykę tworzy neutralna baza skomponowana ze złamanej bieli ścian oraz beży i mocne akcenty (czarne lub w odcieniu intensywnie ceglastym).

Mała jasna kuchnia w 43-metrowym mieszkaniu. Projekt wnętrza Conceptownia. Zdjęcia i stylizacja Magda Łojewska, Vey Photography
Mała jasna kuchnia w 43-metrowym mieszkaniu. Projekt wnętrza Conceptownia. Zdjęcia i stylizacja Magda Łojewska, Vey Photography

Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: 43-metrowe mieszkanie w Sopocie. Kuchnia w salonie bardzo przytulna!

5. Kuchnia z salonem w mieszkaniu 33 metry

W części dziennej króluje niewielka kuchnia w formie aneksu. Zaprojektowano ją na jednej ścianie, ale szafek kuchennych jest na tyle dużo, że pomieszczą całe niezbędne wyposażenie. Górne fronty wykonano z matowej białej płyty, dolne mają kolor orzechowego drewna.

Do kuchni doskonale pasuje okrągły stół, który stanął tuż obok. Ciepły odcień orzecha bardzo dobrze wygląda w towarzystwie eleganckich tapicerowanych krzeseł - projektantka zdecydowała się na welurową tkaniną w szarym kolorze. Nada stołem wisi prosta czarna lampa, a przestrzeń powiększa wiszące okrągłe lustro. W kuchni za optycznie rozjaśnienie wnętrza odpowiadają z kolei proste płytki z lekkim połyskiem, które zdobią ścianę nad blatem.

Kuchnia z salonem w mieszkaniu 33 metry. Projekt wnętrz i stylizacja Ula Schönhofer. Zdjęcia Beata Sikora
Kuchnia z salonem w mieszkaniu 33 metry. Projekt wnętrz i stylizacja Ula Schönhofer. Zdjęcia Beata Sikora

Całe mieszkanie do zobaczenia w tym artykule: Małe mieszkanie: pomysł na jasny salon i kuchnię. Tylko 33 mkw!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także