
Mała kuchnia w bloku. 10 mieszkań do 40 metrów. 20 zdjęć wnętrz!
Jak urządzić małą kuchnię w bloku, aby była piękna i wygodna? Mamy dla was 10 wyjątkowych projektów mieszkań do 40 m². W tych wnętrzach kuchnie są małe, ale architekci urządzili je bardzo fajnie.

- Mieszkanie o powierzchni 27 m² z małą kuchnią w jasnych kolorach.
- Mieszkanie o powierzchni 38 m² z małą kuchnią z jadalnią i salonem.
- Mieszkanie o powierzchni 26 m²: ciemne meble i drewno w małej kuchni.
- Dwupokojowe mieszkanie: białe meble i czarny blat w małej kuchni.
- Mieszkanie o powierzchni 30 m²: marmur na ścianie nad blatem w małej kuchni.
1. Mieszkanie o powierzchni 27 m² z małą kuchnią w jasnych kolorach

Kuchnia znajduje się w 27-metrowej kawalerce na Mokotowie, która została zaprojektowana dla młodej kobiety. Utrzyma jest w złamanych bielach, écru, beżach i ciepłych szarościach. Ożywienie wprowadzają akcenty złota. Zabudowa meblowa ma przyjemnie zaoblone kształty. Znalazło się tu niemało szafek stojących i wiszących, jednak aranżacja nie przytłacza wnętrza. Dla uzyskania tego efektu ważne było odsunięcie górnego pasa mebli nie tylko od sufitu, ale i od bocznej ściany pomieszczenia.
Na blacie roboczym pojawił się spiek kwarcowy. Z wyglądu przypomina kruchy marmur z delikatną, ciepłą żyłą na tle złamanej bieli, jest jednak bardzo trwały. Wokół nie brakuje wartych uwagi detali, takich jak zlewozmywak i bateria w kolorze złota czy cokół wykonany z płyty pokrytej metalem w odcieniu mosiądzu.
Więcej o projekcie tej kawalerki przeczytasz tutaj: Elegancka kawalerka na Mokotowie. Pięknie urządzone 27 metrów!
2. Mieszkanie o powierzchni 38 m² z małą kuchnią z jadalnią i salonem

Kuchnia znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 38 m² na warszawskim osiedlu Mirów. Początkowo kawalerka miała odseparowaną kuchnię, jednak aby wnętrze zyskało trochę przestronności i światła, zdecydowano się na zburzenie ścian kuchni. Dzięki temu uzyskano dobrze doświetloną przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym i strefą jadalnianą.
Na tak małym metrażu ważne było wyodrębnieniu, jak największej przestrzeni użytkowej – dlatego zamiast ściany wydzielającej sypialnię, mamy wysoką i funkcjonalną zabudowę meblową. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem było nadwieszenie zabudowy kuchennej nad posadzką. Dzięki temu zgrabnemu zabiegowi wygląda teraz jak zawieszona lekka szafka. Kobaltowe dodatki – krzesła Meadow od The Goodliving nadały wnętrzu życia i wyrazu.
O tym małym mieszkaniu przeczytasz tutaj: 38-mieszkanie w Warszawie. Nowoczesne i wygodne. Piękna kawalerka!
3. Mieszkanie o powierzchni 26 m²: ciemne meble i drewno w małej kuchni

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu ma powierzchnię 26 m². Zostało zaprojektowane dla młodego chłopaka, studenta. Kuchnia połączona z salonem urządzone jest w ciemnych kolorach. Przytulny charakter nadaje jej natomiast motyw drewna. Kuchnia mimo małego metrażu zapewnia miejsce do przygotowywania posiłków oraz liczne szafki i szuflady, w których zmieści się spory rzeczy. Meble kuchenne zostały ulokowane na ścianie łazienki.
We wspólnej przestrzeni dziennej znajduje się także welurowa sofa w kolorze butelkowej zieleni, która zapewnia komfortowy wypoczynek i idealnie sprawdza się podczas spotkań ze znajomymi.
Więcej o tym mieszkaniu w naszym artykule: Bardzo małe mieszkanie. Piękne i wygodne. Zobacz jak urządzono 26 mkw!
4. Dwupokojowe mieszkanie: białe meble i czarny blat w małej kuchni

Kuchnia znajduje się małym, dwupokojowym mieszkaniu w Gdańsku. Urządzona jest funkcjonalnie i nowocześnie. Architekt połączyła ją z jadalnią oraz z salonem. Meble, dodatki, materiały tworzą modną, jasną i bardzo nowoczesną całość, jednakże daleką od minimalistycznego chłodu. Pięknie usłojony fornir drewna egzotycznego na ścianie nad blatem i podłoga budują przytulny klimat i jednocześnie świetnie współegzystują z prostym wzornictwem mebli.
Meble na bazie białych, lakierowanych frontów pięknie łączą się z czarnym blatem, do którego dobrano czarny zlewozmywak i baterię. Kącik jadalniany także prezentuje się w nowoczesnej formie, która za sprawą niezwykle przytulnej stylizacji kusi obietnicą wspólnych posiłków.
5. Mieszkanie o powierzchni 30 m²: marmur na ścianie nad blatem w małej kuchni

Kuchnia znajduje się w 30-metrowym mieszkaniu w bloku. Głównym źródłem inspiracji przy urządzaniu wnętrza były włoskie lata 70., kiedy zdecydowane formy oblekane były w błyszczące lakiery, szkło, mosiądz i marmur. Wszystkie ściany postawione przez dewelopera zostały wyburzone, a przestrzeń podzielona na nowo. W ten sposób, w 30-metrowej kawalerce uzyskano przestronną część dzienną.
Aneks kuchenny z zabudowaną lodówką, zmywarką i pralką ulokowany został naprzeciwko salonu. Ciemny kolor frontów został zestawiony z różowo-purpurowymi żyłkami Białej Marianny – dzisiaj już prawie niedostępnego śląskiego marmuru, popularnego wśród polskiej szlachty XVII wieku, którego ostatnie bloki udało się pozyskać u podwarszawskiego kamieniarza.
Więcej o tym małym mieszkaniu tutaj: 30-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!
6. Szare meble i czerwone dodatki w małej kuchni w bloku

Nasycona czerwień, podpatrzona w filmach Almodóvara, pojawia się przede wszystkim na ścianie wykonanej z lameli z MDF-u. Akcenty w tym kolorze znajdziemy również na opasce kuchennej. Płytki ceramiczne z motywem terazzo to produkt włoskiej marki Ceramica Fioranese. Aranżacji kuchni dopełnia złota bateria z Ikei. Meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie z płyt laminowanych firmy Egger.
W strefie jadalni znalazły się dębowy stół i krzesła od Woodica oraz czerwona lampa z kolekcji Frandsen. Na stole można wypatrzeć piękną ceramikę od polskiej firmy Marka Cecuły Modus Design. Na ścianie botaniczny plakat autorstwa Jagody Strączek z Yestersen.
To mieszkanie 40 metrów pokazywaliśmy tutaj: Mieszkanie dla fanów Almodovara: piękny, kolorowy projekt
7. Mieszkanie o powierzchni 35 m²: białe meble i drewniany blat w małej kuchni

Kuchnia połączona z salonem i jadalnią znajduje się mieszkaniu o powierzchni 35 m². Jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, a drewno dodaje mu przytulności. Aranżację dopełniają ciemniejsze dodatki. Kuchnia, choć powierzchniowo nie zajmuje dużo miejsca, zapewnia wszystko, co niezbędne. Spokojnie i wygodnie można tu przygotowywać posiłki. Mam też naprawdę całkiem sporo miejsca na przechowywanie. To zasługa układu zabudowy meblowej oraz szafek sięgających aż do samego sufitu. Drewniane blaty i podłoga doskonale ocieplił białe fronty meblowe oraz szare płytki zdobiące ścianę nad blatem.
Kuchnię do salonu oddziela półwysep, przy którym zaplanowano miejsce na jadalnię. Od strony wypoczynkowej ustawiony został biały, delikatny stół oraz szare, tapicerowane krzesła.
To małe mieszkanie zobaczysz tutaj: 35-metrowe mieszkanie. Małe, ale wygodne. Piękna kawalerka!
8. Mieszkanie o powierzchni 38 m²: elegancka mała kuchia z jadalnią

Kuchnia znajduje się w mieszkaniu o powierzchni 38 m² w centrum Wrocławia w zabytkowym budynku byłego Urzędu Celnego z początków XX wieku. Założeniem aranżacyjnym było maksymalne zachowanie atmosfery historycznego budownictwa. Ważne było przeniesieniu kamienicznej elegancji starego budynku z początku XX wieku do jego wnętrza oraz umiejętnym połączeniu jej z nowoczesnymi akcentami.
Najważniejszą rolę w otwartym wnętrzu odgrywają wysokie okna, w których zachowano historyczny design – ich oryginalna forma oraz wpadające przez nie światło stanowią główny element dekoracyjny. Jego przedłużeniem są lustra umieszczone na górnych szafkach w kuchni – taka kompozycja znacząco wpływa na przestrzenną optykę połączonych stref funkcjonalnych. Klimat starego budynku podbija drewniana jodełka francuska na podłodze, elementy z marmuru oraz sztukaterie ścienne i meblowe.
Całe wnętrze do zobaczenia tutaj: Małe mieszkanie we Wrocławiu. 38-metrowa kawalerka w jasnych kolorach!
9. Mieszkanie o powierzchni 40 m²: mała kuchnia w nowoczesnym stylu

Kuchnia znajduje się w 40-metrowym mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Białe, gładkie fronty szafek pozbawione uchwytów połączono z czarnym laminowanym blatem z dekorem imitującym granit. Forma zabudowy kuchennej w kształcie litery L oferuje sporo miejsca do przygotowywania posiłków. Ścianę nad blatem w strefie zmywania wykończono szkłem transparentnym, przytwierdzonym grubymi nitami.
Wysokie szafki pełnią tu rolę kuchennej garderoby. Aby znalazło się w nich miejsce nie tylko na niezbędne akcesoria, ale też inne przedmioty, górne szafki sięgające po sam sufit, wykonano w niestandardowej głębokości aż 60 cm. Dopełnieniem aranżacji kuchni jest nowoczesne oświetlenie. Nad strefą zmywania, jak również nad stołem zawieszono czarne, lakierowane lampy, pod szafkami kuchennymi umieszczono zaś niewielkie LED-y.
10. Mieszkanie o powierzchni 25 m² z białą kuchnią

Kuchnia znajduje się w 25-metrowej kawalerce w przedwojennej, zrewitalizowanej kamienicy na warszawskiej Pradze. Połączona jest z salonem i jadalnią. Łączy w sobie nowoczesną funkcjonalność i niezwykłą historię. Meble zaprojektowane zostały na wymiar, co pozwoliło wykorzystać każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Zastosowano tu różnorodne, lecz korespondujące ze sobą materiały. Inwestorzy zadbali o detale. Neutralną bazę kolorystyczną – biel i drewno, urozmaicili eleganckimi chłodnymi zieleniami i turkusami. Całość nabrała blasku dzięki dodatkom w kolorze złota.
Całe mieszkanie zobaczysz tutaj: Małe mieszkanie - zobacz wygodną 25-metrową kawalerkę