Mała kuchnia w bloku. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć kuchni!

Mała kuchnia w bloku. 10 pięknych projektów. 20 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
08 lis 2022 09:20

Białe meble, płytki na ścianie, czarny blat. Małą kuchnię w bloku możesz urządzić na wiele różnych sposób. Pamiętaj jednak, aby materiały i kolory pasowały do małego wnętrza. Co więc warto wybrać? Zobacz 10 świetnych pomysłów na aranżację małej kuchni w bloku.

  • Ciekawe pomysły na urządzenie małej kuchni z polskich mieszkań.
  • Dużo zdjęć małych kuchni w bloku.
  • Sprawdź, jakie kolory i materiały do małej kuchni wybrali polscy architekci. Jest wśród nich biel, szarości, czerń, drewno, szkło i płytki.

1. Drewno i spiek w małej kuchni w bloku

W małej kuchni dominują odcienie szarości zestawione z matową czernią. Ten graficzny duet ociepliły jednak naturalne odcienie dębu. Tak pożądane odczucie przytulności budują tu także szykowne, ale miłe w dotyku tkaniny oraz zróżnicowane faktury wielu materiałów. Piękną ozdobą kuchni jest spiek kwarcowy Laminam z kolekcji I Naturali Noir Desir, który pojawia się na blacie oraz na ścianie. Łatwo można prześledzić dekoracyjny układ rudych żył na czarnym tle.

Kuchnia mimo niedużego metrażu jest bardzo wygodna. Obszerna zabudowa mieści nie tylko sprzęt AGD, ale również pralkę (kosz na bieliznę wkomponowano w komodę w holu). Nie brakuje tu jednocześnie miejsca do przechowywania. Z myślą o komforcie, szafki kuchenne mają oświetlenie wewnętrzne, włączane automatycznie przez czujnik ruchu.

Zdjęcie: Karol Kleszyk, Promo Focus

Projekt wnętrza: Małgorzata Staniek, pracownia Marbou, www.marbou.pl

Opis całego mieszkania: 34-metrowe mieszkanie w Krakowie. Bardzo eleganckie wnętrze!

2. Płytki z połyskiem na ścianie nad blatem w małej kuchni w bloku

W części dziennej króluje niewielka kuchnia w formie aneksu. Zaprojektowano ją na jednej ścianie, ale szafek kuchennych jest na tyle dużo, że pomieszczą niezbędne wyposażenie. Górne fronty wykonano z matowej białej płyty, dolne mają kolor orzechowego drewna. Za optycznie rozjaśnienie wnętrza odpowiadają proste płytki z lekkim połyskiem, które zdobią ścianę nad blatem.

Do kuchni doskonale pasuje okrągły stół, który stanął tuż obok. Ciepły odcień orzecha bardzo dobrze wygląda w towarzystwie eleganckich tapicerowanych krzeseł – projektantka zdecydowała się na welurową tkaniną w szarym kolorze. Nada stołem wisi prosta czarna lampa, a przestrzeń powiększa wiszące okrągłe lustro. 

Zdjęcie: Beata Sikora

Projekt wnętrza: Ula Schönhofer, www.ulasch.com

Czytaj więcej: Małe mieszkanie: pomysł na jasny salon i kuchnię. Tylko 33 mkw!

3. Ciemna zabudowa w małej kuchni w bloku

Kuchnia znajduje się w 34-metrowym mieszkaniu położonym na gdańskim osiedlu Dawna Poczta. Urządzona jest w stylu nowoczesnym z elementami soft loftu. Ciemna zabudowa kuchenna o strukturze drewna wykonana została z wysokiej jakości płyt włoskiego producenta Forner. Znalazł się tu też kamienny granitowy blat z ciekawym wzorem. W kuchni zwraca uwagę czarny matowy okap typu tuba (przyścienny) oraz oświetlenie w loftowym stylu.

Zdjęcie: INKADR Fotografia wnętrz Natalia Kaczmarek

Projekt wnętrza: Alicja Dąbrowska, pracownia Vzorovo, www.vzorovo.com

Opis całego projektu: Małe mieszkanie w Gdańsku. Tylko 34 metry, a jaki efekt!

4. Mała kuchnia w bloku z salonem i jadalnią

Kuchnia jest nowoczesna, komfortowa i przytulna. Stanowi część otwartej strefy dziennej i płynnie łączy się z salonem oraz jadalnią. Atmosferę wnętrza buduje tu kolorystyka. Opiera się ona na kontraście, jaki tworzy neutralna baza skomponowana ze złamanej bieli ścian oraz beży i mocne akcenty (czarne lub w odcieniu intensywnie ceglastym). Ciepły klimat wprowadza do kuchni drewno widoczne na górnych szafkach. Na podłodze zastosowano tu płytki marki Provenza z kolekcji UniqueTravertine.

Zdjęcie: Magda Łojewska, Vey Photography

Projekt wnętrza: Katarzyna Jędruszczak, Conceptownia, www.conceptownia.com 

O tym mieszkaniu pisaliśmy tu: 43-metrowe mieszkanie w Sopocie. Kuchnia w salonie bardzo przytulna!

5. Pastelowe kolory w małej kuchni w bloku

Aranżacja niedużej kuchni jest jasna, ciepła, delikatna i wysmakowana. Pastelowe kolory oraz kobiece dodatki nadają jej przytulny charakter. Nie zabrakło tu jednak także bardziej wyrazistych elementów. Tapeta o ciekawym, geometrycznym wzorze zdobi ściany w części jadalnej.

Dzięki odpowiednim zabiegom aranżacyjnym małe wnętrze jest również bardzo funkcjonalnie.  Otwarcie holu na salon z aneksem oraz przeniesienie zabudowy na przeciwległą ścianę sprawiło, że kuchnia stała się jeszcze większa. Spotkania przy kawie w takim otoczeniu to prawdziwa przyjemność.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Opis całego projektu: 55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesna kuchnia, łazienka z prysznicem!

6. Drewno i ciemne kolory w małej kuchni w bloku

Ze strefą wypoczynkową łączy się kuchnia z jadalnią, tworząc przestrzenną, wspólną strefę dzienną. Do drewnianego stołu dobrano komfortowe krzesła ze złotym stelażem i welurowymi obiciami w odcieniu butelkowej zieleni, które korespondują z kanapą i ścianą w strefie wypoczynkowej. Minimalistyczną kuchnię wydzielono dzięki zastosowaniu kontrastującej, ciemnej zabudowy meblowej. Dodatek drewna i ciepłe oświetlenie przełamuje jej surowy charakter.

Zdjęcie: Fotografka.pl

Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz Decoroom, www.decoroom.eu

Czytaj więcej: 55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Piękne, nowoczesne wnętrze!

7. Pastelowa zieleń w małej kuchni w bloku

Kuchnia jest częścią otwartej strefy dziennej. Od salonu symbolicznie oddziela ją biały stół jadalniany w komplecie z zielonymi, tapicerowanymi krzesłami. Meble sięgające aż do sufitu zapewniają dużo miejsca na przechowywanie. Towarzystwem dla bieli jest delikatna, pastelowa zieleń. Z kolei dębowa, olejowana podłoga, w jasnym, słonecznym odcieniu i satynowej powierzchni ociepla wnętrze nadając mu przytulnego charakteru. Ciepła, w kolorycie i odczuciu, płaszczyzna równoważy surowość pozostałych powierzchni, szczególnie obszarów czystej bieli. 

Zdjęcie: Dariusz Jarząbek

Projekt wnętrza: biuro 3XEL Architekci, www.3xel.pl

Więcej tu: Dobrze urządzone 45 metrów. Nowoczesne mieszkanie w Łodzi!

8. Białe meble i drewniana podłoga w małej kuchni w bloku

Kuchnia znajduje się w zaledwie 30-metrowym mieszkaniu. W przestrzeni głównej mamy salon połączony z kuchnią, która można schować za zasłoną oraz lub stół jadalny, który z kolei można ukryć w zabudowie schodów. Wszystkie meble zostały dobrane tu tak, aby można je było łatwo przenosić, zmieniając atmosferę i sposób użytkowania. 

Kuchnia wyposażona jest w zmywarkę, piekarnik, lodówkę ukrytą pod schodami oraz w dużą ilość miejsca do przechowywania, w tym cargo na butelki. Hartowane szkło, zdobiące ścianę nad blatem jest łatwe w utrzymaniu czystości, ale co najważniejsze, odbija i kadruje krajobraz za oknami. 

Zdjęcie: Magda Motrenko, Maciej Sawczak

Projekt wnętrza: Karolina Howorko, Studio HOKA, studiohoka.com

Cały projekt tu: 30-metrowe mieszkanie. Małe, ale bardzo wygodne. Zaglądamy do środka!

9. Mała kuchni w bloku bez szafek górnych 

Aneks kuchenny został urządzony w miejscu oryginalnie przewidzianym przez dewelopera na kuchnię, ale nie wszystkie sprzęty AGD udało się w nim zmieścić. Aby maksymalnie zwiększyć ergonomię tego miejsca i jednocześnie nie przytłoczyć go nadmiarem zabudowy, lodówkę i piekarnik przeniesiono do korytarza i umieszczono w wysokiej zabudowie. 

W kuchni udało się zamontować dość duże blaty robocze. Zabudowana jest tylko dolna część aneksu, wyposażona w wygodne i pojemne półki cargo, a nawet zmywarkę. Oprócz ukrytej za wąską ścianką pojedynczej szafki z czarnym matowym frontem i okapem zrezygnowano z górnej zabudowy. Dłuższa ściana nad blatem jest wolna. Górą poprowadzona jest rura gastronomiczna, która nie tylko nie została w żaden sposób zamaskowana, ale pomalowano ją za złoto, nadając jej charakter dekoracyjny i nawiązując do dodatków tym samym kolorze.

Zdjęcie: Diana Bagińska, Agata Glińska

Projekt wnętrza: Czeczko Design Studio, www.czeczko-design.com

Czytaj więcej: Małe mieszkanie: piękne i wygodne. Dobrze urządzone 32 metry!

10. Biel i fornir w małej kuchni w bloku

Kuchnia urządzona jest w jasnych kolorach. Górne fronty mają kolor złamanej bieli, a dolne – to stylowy orzechowy fornir. Ścianę nad blatem wykończono prostokątnymi białymi płytkami, które rozjaśniają wnętrze. Część wyposażenia przeniesiono do wysokiej zabudowy wydzielającej kuchnię od części wypoczynkowej. 

Tuż obok stanął piękny stół z fornirowanym blatem, którego wzór powtarza się w kolorystyce frontów kuchennych. Stół, podobnie jak zabudowę kuchni, zaprojektowała Ula Schönhofer. Całości dopełniają eleganckie tapicerowane krzesła MTI Furninova.

Zdjęcie: Beata Sikora

Projekt wnętrza: Ula Schönhofer, www.ulasch.com

Opis całego projektu: Małe mieszkanie w Iławie. Biała kuchnia z drewnem jest świetna!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także