Mała kuchnia w bloku. 5 projektów. 10 zdjęć kuchni!

Mała kuchnia w bloku. 5 projektów. 10 zdjęć kuchni!

Autor: Ewa Kozioł
15 lis 2022 09:29

Jak urządzić małą kuchnię w bloku? Czy lepiej wybrać jasne meble, czy ciemne? Co sprawdzi się na ścianie, a co na blacie czy podłodze? Zobacz świetne pomysły na aranżację małej kuchni z polskich mieszkań.

  • Ciekawe pomysły na urządzenie małej kuchni z polskich mieszkań.
  • Piękne zdjęcia małych kuchni. 
  • Sprawdź jak małe kuchnie w bloku zaprojektowali polscy architekci. Są wśród nich kuchnie w białym kolorze, kuchnie z ciemnymi meblami czy dekoracyjnymi płytkami na ścianie.

1. Kolor w małej kuchni w bloku 

Klimat w kuchni budują nowoczesne formy, detale utrzymane w skandynawskiej manierze oraz duża dawka ciemnej zieleni zdobiącej fronty dolnego rzędu szafek oraz blat stołu jadalnianego. Tłem dla koloru w mocniejszym wydaniu są jasnoszare ściany, które w elegancki sposób wyeksponowały również rząd górnej zabudowy. Paletę chłodnych barw wizualnie ociepla spora ilość drewna. Możemy je spotkać zarówno w postaci okładziny podłogowej, jak i stylowej komody w kuchni, a także dębowych, okrągłych uchwytów wieńczących fronty zabudowy.

– Aby, uzyskać klimat skandynawskiego wnętrza, pomalowaliśmy ściany na biały i jasnoszary kolor oraz użyliśmy dodatków charakterystycznych dla tego wzornictwa. Chłodną skandynawską przestrzeń przełamaliśmy połączeniem ciepłego drewna dębowego oraz głębokiego koloru zielonego – wyjaśniają architekci.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Marta Raca, Michał Raca, Raca Architekci, www.raca-architekci.pl

Cały projekt opisywaliśmy tu: Kuchnia dla dwojga. Zobacz piękny projekt

2. Kamień w małej kuchni w bloku

Otwartą przestrzeń dzienną tworzy niewielki salon połączony z aneksem kuchennym. Dzięki dwóm dużym oknom, do wnętrza wpada dużo dziennego światła. Strefę kuchni wyznacza szary gres na podłodze oraz wykończony marmurem carrara półwysep, który oddziela ją od korytarza. Półwysep pełni też funkcję stołu, przy którym dwie osoby mogą wygodnie spożywać posiłki. Wysoka zabudowa kuchenna, w którą wkomponowano sprzęt AGD, została wykończona jasnym fornirem i zestawiona z minimalistycznymi, matowymi frontami wiszących i dolnych szafek.

Zdjęcie: Fotomohito

Projekt wnętrza: Barbara Wojsz, Wojsz Studio, www.wojszstudio.com

Czytaj więcej: Nowoczesne mieszkanie dla dwojga - piękne wnętrze

3. Kolor czerwony w małej kuchni w bloku 

Mała kuchnia połączona została z jadalnią. Podstawą aranżacji jest kolor szary, który doskonale ożywiają czerwone akcenty, a ociepla drewno. Płytki ceramiczne z motywem terazzo zdobiące ścianę nad blatem to produkt włoskiej marki Ceramica Fioranese. Aranżacji kuchni dopełnia złota bateria z Ikei. Meble kuchenne zostały wykonane na zamówienie z płyt laminowanych firmy Egger.

W strefie jadalni znalazły się dębowy stół i krzesła od Woodica oraz czerwona lampa z kolekcji Frandsen. Na stole można wypatrzeć piękną ceramikę od polskiej firmy Marka Cecuły Modus Design. Na ścianie znajduje się natomiast botaniczny plakat autorstwa Jagody Strączek z Yestersen. 

Zdjęcie: Jakub Nanowski

Projekt wnętrza: Maria Nielubszyc, pracownia PURA design

Więcej o tym mieszkaniu: Mieszkanie dla fanów Almodovara: piękny, kolorowy projekt

4. Nowoczesne meble w małej kuchni w bloku 

Kuchnia ma formę aneksu i urządzona jest w tej samej konwencji co salon. Białe meble z frontami bez uchwytów prezentują się minimalistycznie i optycznie powiększają to małe pomieszczenie. Aby aranżacja nie była nazbyt ascetyczna, ścianę nad blatem wykończono modnym tynkiem strukturalnym w szarym kolorze.

Układ zabudowy kuchennej w formie litery U podyktowany został kształtem wnęki przeznaczonej na aneks. Dzięki temu przestrzeń została optymalnie wykorzystana, a zabudowa oferuje sporo miejsca do przechowywania w szafkach oraz przygotowywania posiłków na blacie roboczym. W tym układzie kuchnia jest wygodna i spełnia wszystkie potrzebne funkcje. Przedłużenie zabudowy o dodatkowy, podwyższony fragment blatu sprawiło, że do dyspozycji jest także wygodny stolik śniadaniowy. 

Zdjęcie: Marta Behling, Pion Poziom

Projekt wnętrza: Decoroom, www.decoroom.eu 

Opis całego projektu: Małe mieszkanie - zobacz jak modnie urządzić 47 metrów

5. Ciemne meble w małej kuchni w bloku 

Kuchnia znajduje się w bardzo małym, bo zaledwie 26-metrowym mieszkaniu. Połączone jest w równie małym salonem. Mimo swojego niedużego metrażu kuchnia jest praktyczna. Zapewnia ona miejsce do przygotowywania posiłków oraz szafki i szuflady, w których zmieści się sporo rzeczy. Meble kuchenne zostały ulokowane także na ścianie łazienki. We wnętrzu dominują tu stonowane, ciemne kolory takie jak szarości, czerń i antracyt. Przytulny charakter nadaje wnętrzu motyw drewna. Surowość aranżacji przełamano dodatkowo za pomocą sofy w wyrazistym kolorze butelkowej zieleni oraz elementów dekoracyjnych.

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej tu: Bardzo małe mieszkanie. Piękne i wygodne. Zobacz jak urządzono 26 mkw!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także