PARTNER PORTALU
Mała kuchnia z jadalnią. 5 wnętrz z polskich domów. 10 zdjęć!

Mała kuchnia z jadalnią. 5 wnętrz z polskich domów. 10 zdjęć!

Autor: Ewa Kozioł
30 sie 2022 11:54

Jak pięknie i wygodnie urządzić małą kuchnię z jadalnią? W naszym przeglądzie znajdziesz kilka fajnych pomysłów. Zobacz jak z połączenie kuchni z jadalnią poradzili sobie architekci i projektanci wnętrz.

  • Mała, biała kuchnia z jadalnią i salonem.
  • Pastelowe kolory w małej kuchni z jadalnią.
  • Białe meble i drewnianym blat w kuchni. 
  • Mała, klimatyczna kuchnia z jadalnią.
  • Jasne szarości w kuchni i w jadalni.

1. Mała, biała kuchnia z jadalnią i salonem

W strefie dziennej zaplanowano niewielką część wypoczynkową z jasnoszarym narożnikiem, jadalnię z prostokątnym drewnianym stołem i skandynawskimi w stylu krzesłami oraz kuchnię, którą od salonu oddziela wielofunkcyjna wyspa. Od strony salonu wyspa jest regałem na książki i ścianką, na której znalazł się telewizor.

Zdjęcie: Michał Plotzke

Prosta biała kuchnia z szafkami do sufitu jest nowoczesna i optycznie powiększa niewielką przestrzeń. Na podłodze i między kuchennymi szafkami znalazły się ciekawe szare płytki (Terratinta Ceramiche, seria Kos). Nad wyspą i nad stołem pojawia się też oświetlenie w loftowym stylu, które podkreśla nowoczesny charakter całej aranżacji.

Projekt wnętrza: Łukasz Lenczewski, pracownie Tlen Architektura i ADC,  www.tlenarchitektura.com, www.adc.pm 

Więcej tu: Dwupokojowe wnętrze dla muzyka: świetny patent na małe mieszkanie

2. Pastelowe kolory w małej kuchni z jadalnią

Kuchnia jest jasna, ciepła, delikatna i wysmakowana. Pastelowe kolory, welurowe obicia krzeseł oraz kobiece dodatki nadają jej przytulny charakter. Nie zabrakło tu jednak także bardziej wyrazistych elementów. Tapeta o pięknym, geometrycznym wzorze zdobi ściany w części jadalnej. Otwarcie holu na salon z aneksem oraz przeniesienie zabudowy na przeciwległą ścianę sprawiło, że kuchnia stała się jeszcze większa. 

Zdjęcie: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz

Projekt wnętrza: KODO Projekty i Realizacje Wnętrz, www.kodo.pl

Więcej o tym wnętrzu: 55-metrowe mieszkanie w Warszawie. Nowoczesna kuchnia, łazienka z prysznicem!

3. Białe meble i drewnianym blat w kuchni

Kuchnia znajduje się w otwartej strefie dziennej. Minimalistyczne, białe meble doskonale ociepla drewniany blat. Biała jest także mozaika zdobiąca ścianę nad blatem. W małej jadalni znalazło się miejsce na lekki, okrągły stół w komplecie z tapicerowanymi krzesłami. 

Zdjęcie: Kamila Markiewicz-Lubańska

Projekt wnętrza:  Monika Skuza, CudnieBosko, www.cudniebosko.pl

Czytaj więcej: Mieszkanie na warszawskiej Białołęce. Pięknie urządzone 60 m2!

4. Mała, klimatyczna kuchnia z jadalnią

Jasna, klimatyczna kuchnia z jadalnią doskonale łączy klasykę z elementami stylu eklektycznego. Mimo niewielkiego metrażu przestrzeń jest jednak nie tylko niezwykle stylowa, ale także bardzo wygodna. 

Białe meble w kuchni dopełnia drewniany blat i podłoga. Brak szafek górnych sprawia, że wnętrza jest lekkie. W jadalni dumnie prezentuje się klasyczny, biały, okrągły stół z drewnianymi krzesłami - pamiętający lata 50 XX wieku. 

Zdjęcie: Duch Projektanci

Projekt wnętrza: pracowania architektoniczna Duch Projektanci, www.duchprojektanci.pl

Tu znajdziesz cały opis projektu: Małe mieszkanie w Warszawie. Piękne, jasne wnętrze w klasycznym stylu

5. Jasne szarości w kuchni i w jadalni

W kuchni połączonej z jadalnią i salonem dominują głównie jasne szarości, które projektantka wybrał ze względu na mały metraż i doświetlanie przestrzeni. Nie brakuje tu jednak odważnych, kolorowych akcentów. Mięta i turkus doskonale ożywiają jasne wnętrze i dodają mu charakteru. Ważną rolę odrywają jednocześnie złote dodatki, które znajdziemy w całym mieszkaniu.

Zdjęcie: Natalia Kaczmarek Inkadr

Całość aranżacji doskonale dopełniają meble, kryjące w sobie pasję właścicielki – zamiłowanie do muzyki odtwarzanej z winylowych płyt. Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby tego wnętrza.

Projekt wnętrza: Daria Przewłócka, www.dariaprzewlocka.pl

Więcej o tym wnętrzu: Małe mieszkanie w Gdańsku. Tak urządzono 45 mkw. Zobacz zdjęcia!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także